Мартин од „Некс тајм“ клекна на колена и го извади златниот прстен – погледнете каква убавица е неговата идна невеста (фото)

Познатиот музичар ја запроси својата девојка…

Фото: Инстаграм/ Мартин Филиповски

Мартин Филиповски, гитаристот и придружнито вокал на „Некс тајм“ ја запроси својата девојка Андреа Белеска (28) и тоа токму на денот на неговиот роденден

Имено, Мартин заедно со својот брат близнак Стефан вчера го прославија 36-от роденден, па веста дека токму на овој ден решил да ја запроси саканата ги изненади сите.

Тој и осум години помладата Андреа се во врска подолго време и важат за еден од најскладните парови меѓу познатите.

Фото: Инстаграм/ Мартин Филиповски

Андреа е ракометарка и игра за македонската репрезентација, а по потекло е од Кичево.

Фото: Инстаграм/ Мартин Филиповски

Веста дека ја запросил Мартин сам ја сподели nа социјалните мрежи, објавувајќи фотографија со прстенот на нејзините раце.

Фото: Инстаграм/ Мартин Филиповски

Тој објави фотографија на која се гледа како ја држи саканата за нејзината рака со златниот прстен во преден план.

Фото: Инстаграм/ Мартин Филиповски

Веднаш почнаа да му пристигнуваат честитки, а меѓу првите му честитаа колегите Влатко Лозаноски, Ламбе Алабаковски и Антонија Гиговска.

Фото: Инстаграм/ Мартин Филиповски

Мартин објави и голем број роденденски честитки што ги доби, а од братот доби посебно изненадување.

Фото: Инстаграм/ Мартин Филиповски

Имено, тој ја сподели фотографијата на која се гледаат рацете на Мартин и неговата идна невеста со прстенот, а на неа напиша:

Фото: Инстаграм/ Мартин Филиповски

„Фала Богу, ти текна. Здрави живи…“ напиша Стефан и ги означи Андреа и неговиот брат близнак.

Фото: Инстаграм/ Мартин Филиповски

Повеќе фотографии од Мартин и Андреа погледнете во продолжение…

Фото: Инстаграм/ Мартин Филиповски

Фото: Инстаграм/ Мартин Филиповски

Фото: Инстаграм/ Мартин Филиповски

Фото: Инстаграм/ Мартин Филиповски

Фото: Инстаграм/ Мартин Филиповски

Фото: Инстаграм/ Мартин Филиповски

Фото: Инстаграм/ Мартин Филиповски

Фото: Инстаграм/ Мартин Филиповски

Фото: Инстаграм/ Мартин Филиповски

Фото: Инстаграм/ Мартин Филиповски

Фото: Инстаграм/ Мартин Филиповски

Фото: Инстаграм/ Мартин Филиповски

Фото: Инстаграм/ Мартин Филиповски

Фото: Инстаграм/ Мартин Филиповски

Фото: Инстаграм/ Мартин Филиповски

Фото: Инстаграм/ Мартин Филиповски

Фото: Инстаграм/ Мартин Филиповски

Фото: Инстаграм/ Мартин Филиповски

Фото: Инстаграм/ Мартин Филиповски

Фото: Инстаграм/ Мартин Филиповски
(Visited 1.789 times, 1 visits today)