Реклама
Наши ѕвезди

Македонците од Швајцарија во транс, Гавазова направи невиден спектакл – со ова сите ги изненади

Пејачката се појави видно расположена и со „Македонско девојче“ ги воодушеви сите

Реклама

Салата беше полна до последно место

Познатата фолк-пејачка Сузана Гавазова вчера имаше незаборавен настап пред нашите иселеници во Швајцарија.

На концертот настапи и Драгана Мирковиќ, а публиката цела вечер ги пееше нивните песни и се забавуваше.

Маркетинг

Гавазова својот настап го започна со песната „Македонско девојче“ која што ја испеа заедно со публиката, а од видеата што се вртат на социјалните мрежи можеме да заклучиме дека направија спектакл.

Маркетинг
Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Пејачката за оваа пригода избра металик фустан во кој изгледаше како светските музички ѕвезди и ги воодушеви сите.

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Нејзините згодни нозе беа во преден план, а сличен впечаток остави и со црниот асиметричен фустан што го носеше потоа.

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Таа се фотографираше со фановите, но и со Драгана Мирковиќ која исто така блескаше и ја крена публиката на нозе.

Како сето тоа изгледаше, погледнете во продолжение…

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button