Реклама
Наши ѕвезди

Македонците од Австралија ова нема да и го заборават на Гавазова – се појави и направи џумбуш (видео)

Бурен викенд за нашите иселеници во оваа далечна земја

Реклама

Сите воодушевени од нејзиниот настап

Познатата фолк-пејачка Сузана Гавазова имаше навистина бурен викенд, но тоа важи и за гостите што беа на нејзините настапи.

Имено, Гавазова заедно со групата „Молика“ и музичарите Мишел Трајковски и Мајкл Карадаковски замина на турнеја во Австралија, па се пофали на социјалните мрежи како си поминуваат.

Маркетинг

Од видеата можеме да видиме дека гостите се воодушевени од нивниот настап, но и од стајлингот на пејачката.

Маркетинг
Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Гавазова на еден од овие концерти во склоп на турнејата блесна во полупроѕирен фустан со светки со кој никого не остави рамнодушен.

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Станува збор за долг и тесен фустан во беж нијанса, зачинет со светки, со кој максимално го истакна своето убаво тело.

Нејзините облини посебно дојдоа до израз кога почна да танцува во ова свое издание додека речиси сé и се оцртуваше.

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Пејачката го носеше со пуштена коса и долги обетки, а со својата појава и физички изглед многумина потсети на Ким Кардашијан.

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Гавазова цела вечер беше во одлично расположение и со својот глас ги воодушеви сите, но дефинитивно и со ова свое блескаво издание.

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Таа цела вечер доминираше, а во еден момент понесена од добрата атмосфера потполно се опушти и почна заводливо да танцува, додека гостите, очигледно погодени од добрата музика и настапот на убавата пејачка, ја почестија со убав бакшиш.

Како сето тоа изгледаше погледнете во продолжение…

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button