Македонската фолк-пејачка во фустан што можат да го носат само НАЈХРАБРИТЕ – нашата Барби изгледа како милион долари!

Пoзнатата македонска пејачка се појави во комбинација со која никого не остави рамнодушен.

Фото: Инстаграм/ Сања Цинцева

Македонската фолк пејачка Сања Цинцева, попозната како Сања Барби, на социјалните мрежи постојани дели фотографии од сето она што и се случува во животот. Таа овој пат сподели како беше облечена за еден свој настап, а нејзиното издание никој не може да престане да го коментира.

Имено, пејачката одлучи да облече минијатурно и поприлично провокативно фустанче со кое ги воодушеви сите.

Таа носеше мини фустан во тренди розова нијанса, а многумина коментираа дека сега изгледа како вистинска барбика.

Фото: Инстаграм/ Сања Цинцева

Креацијата е со деколте до папокот, и со екстра кусо здолниште, така што во преден план беа paзголените нозе и раскошните oблини.

Фото: Инстаграм/ Сања Цинцева
Фото: Инстаграм/ Сања Цинцева
Фото: Инстаграм/ Сања Цинцева

Сања едноставно блескаше во ова свое издание, иако фустанот беше току кус што секое движење беше „опасно“ за да не покаже премногу.

Фото: Инстаграм/ Сања Цинцева

Фото: Инстаграм/ Сања Цинцева

Фото: Инстаграм/ Сања Цинцева

Посебно внимание привлече и со деколтето кое исто така малку остави на фантазијата, па многумина се согласни дека македонската Барбика изгледа како милион долари во ова свое розово издание.

Фото: Инстаграм/ Сања Цинцева
Фото: Инстаграм/ Сања Цинцева
Фото: Инстаграм/ Сања Цинцева
Фото: Инстаграм/ Сања Цинцева

Инаку, розовата боја е хит за оваа сезона, па во продолжение погледнете неколку интересни парчиња од познатите дизајнери.

LHD Vida dress

Valentino

Jacquemus

Cos wide-leg tailored trousers

La Ligne

Jade Swim Trophy swimsuit

Nensi Dojaka

Ganni

Maygel Coronel

Zara

Staud Rylie tiered nylon maxi dress

The Attico

The Attico

Eres Zephyr Ankara cotton-jersey maxi dress

Pleats Please Issey Miyake boat-neck technical-pleated top

H&M

Balenciaga

Retrofête Riri satin high-rise shorts

The Elder Statesman cashmere balloon sleeve cardigan

Commission Heather diagonal stripe pants

Reformation

Versace

Et Ochs drape asymmetric neck silk blouse

Aexae

Proenza Schouler

(Visited 364 times, 1 visits today)