Реклама
Наши ѕвезди

Македонската фолкерка покажа како се слави во Австралија – полна трпеза, синот ѝ засвире на тапан, а мајка ѝ клекна на коленици

Луда роденденска забава во домот на македонската фолкерка.

Реклама

Вака се слави роденден во дијаспората.

Македонската фолк-пејачка и нејзиниот сопруг Новица Василевски долги години веќе живеат и работат во далечната Австралија.

ФОТО: Инстаграм / Татјана Лазаревска

Заедно со своите синови Петар и Стефан, Новица и Тања заминаа во Мелбурн во 2015 година.

Маркетинг

Каде и да отиде ова семејство ќе биде среќно, затоа што сите четворица зрачат со позитивна енергија и ги краси ведар дух.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Татјана Лазаревска

Неовзможно е некој да биде нерасположен во нивно друштво.

Дури и за време на карантините, Новица и Тања го забавуваа народот со песна преку вклучувања во живо на нивните профили.

ФОТО: Инстаграм / Татјана Лазаревска

И во Австралија редовно имаат настапи и свирки и музиката и понатаму е дел од нивниот живот.

Нивниот дом секогаш е отворен за нивните пријатели и кај нив секогаш се случуваат најдобрите забави.

Така беше и по повод роденденот на Тања.

ФОТО: Инстаграм / Татјана Лазаревска

Таа покажа како се слави кај нив, секогаш кога има добра причина за тоа.

Пејачката позираше со своите торти, а потоа заигра додека нејзиниот син свиреше на тапан и ги забавуваше гостите.

ФОТО: Инстаграм / Татјана Лазаревска

ФОТО: Инстаграм / Татјана Лазаревска

ФОТО: Инстаграм / Татјана Лазаревска

ФОТО: Инстаграм / Татјана Лазаревска

ФОТО: Инстаграм / Татјана Лазаревска

ФОТО: Инстаграм / Татјана Лазаревска

ФОТО: Инстаграм / Татјана Лазаревска

ФОТО: Инстаграм / Татјана Лазаревска

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button