Наши ѕвезди

Македонската „Пинк ѕвездичка“ порасна и сега е една од НАЈУБАВИТЕ ПЕЈАЧКИ на целиот Балкан (фото)

Таа е позната и како „македонската Бијонсе“

Како девојче ја запознавме во едно музички натпревар кога веднаш ги освои сите со својот беспрекорен глас и талент за музика.

Таа денес е една од најпознатите пејачки во Македонија од помладата генерација, со неколку големи хитови зад себе.

Кога имаше само 14 години таа се појави на „Пинк ѕвездички“ и буквално го украде шоуто штом се појави на сцената.

Фото: Принтскин/ Пинк ѕвездички

Станува збор за македонската поп-пејачка Лина Пејовска која уште од мали нозе ги воодушеви сите со својот неверојатен талент.

Фото: Принтскин/ Пинк ѕвездички

Заради нејзиниот моќен настап веднаш од жирито го доби прекарот македонската Бијонсе, а со песната „When we were young“ од Адел успеа да го расплаче Сале Тропко кој тогаш беше дел од жирито.

Фото: Принтскин/ Пинк ѕвездички

По шоуто нејзината кариера започна да се движи по угорна линија, а нејзините спотови денес бројат милионски прегледи.

Лина е поприлично активна и на социјалните мрежи каде секојдневно споделува фотографии од нејзиното секојдневие, но и од своите модни комбинации кои се одлична инспирација за помладите девојки.

Фото: Принтскин/ Пинк ѕвездички

Како таа изгледаше некогаш, на почетокот на својата музичка кариера, но и сега, погледнете во галеријата…

Фото: Инстаграм/ Лина Пејовска

Фото: Инстаграм/ Лина Пејовска

Фото: Инстаграм/ Лина Пејовска

Фото: Инстаграм/ Лина Пејовска

Фото: Инстаграм/ Лина Пејовска

Фото: Инстаграм/ Лина Пејовска

Фото: Инстаграм/ Лина Пејовска

„Неваљала“

„Нека те боли“

„Нема“

 

 

 

Маркетинг

Поврзано

Back to top button