Реклама
Наши ѕвезди

Македонската пејачка се пресели од Македонија, а сега ја откри и идната професија – еве што ќе работи

Познатата македонска пејачка откри што ќе работи во иднина.

Реклама

Една од најпопуларните македонски фолкерки Сања Ристеска освен со фантастичниот глас, публиката ја освојува и со одличниот стас.

Уште од тинејџерските денови Сања започна професионално да се занимава со музика и да настапува.

ФОТО: Инстаграм / Сања Ристеска

Многу години труд и вложување во својата кариера, ја доведе Сања меѓу најдобрите.

Маркетинг

Иако во Македонија имаше редовно настапи и одлично заработуваше, Сања сепак се одлучи да отиде во потрага по подобар живот.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Сања Ристеска

Како и многу македонски музичари, Сања се одлучи да се пресели во далечната Австралија.

Скоро две години Сања живее и работи во Австралија.

ФОТО: Инстаграм / Сања Ристеска

Активна е на Инстаграм и Фејсбук и редовно споделува фотографии и видеа од нејзиното секојдневие.

Иако е таму, Сања се неа откажано од нејзината љубов – музиката.

ФОТО: Инстаграм / Сања Ристеска

И во Австралија таа редовно настапув и ја развеселува македонската публика.

На сцената е лавица и секогаш е облечена во атрактивна облека, а приватно го негува спортскиот стил.

ФОТО: Инстаграм / Сања Ристеска

Сања обожава да посетува нови дестинации и да ужива во убавините на Австралија.

Иако музичката кариера одлично ѝ оди, таа откри која ќе биде нејзината идна професија.

ФОТО: Инстаграм / Сања Ристеска

Сања влезе во една од судниците во Австралија и се фотографираше седната на местото на судијата, па се пошегува: „Ова ми е идната професија“.

ФОТО: Инстаграм / Сања Ристеска

ФОТО: Инстаграм / Сања Ристеска

ФОТО: Инстаграм / Сања Ристеска

ФОТО: Инстаграм / Сања Ристеска

ФОТО: Инстаграм / Сања Ристеска

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button