Македонската Гранд ѕвезда ќе се жени – подготвува гооолема свадба, ПОГЛЕДНЕТЕ каква убавица е неговата невеста (фото)

Ќе направи голема свадбена веселба…

Фото: Инстаграм/ Александар Јосифовски

Пејачот од Охрид, Александар Јосифовски, најави дека наскоро планира да застане на лудиот камен со неговата сакана.

Како што самиот откри за Гранд тој планира да направи голема свадбена веселба затоа што има големо семејство и би сакал сите да ги покани на свадбата.

Како што самиот вели, негова желба е сите максимално да се забавуваат со рок, но и со народна музика, а сигурно и тој ќе се фати за микрофонот.

„Очекувам околу седумстотини луѓе. Нека се веселат сите на нашиот брак“, откри Јосифовски за Гранд.

Фото: Инстаграм/ Александар Јосифовски

Тој и Теодора, неговата идна невеста, се запознале пред седум години, а набргу и ја започнале врската. Тие живеат заедно, но се уште немаат направено свадбена веселба, па пејачот се надева дека тоа ќе го направи наскоро, бидејќи, како што самиот вели, сега е добро време за тоа.

Фото: Инстаграм/ Александар Јосифовски

„Се запознавме во Охрид. Имаше неколку убави девојки во нашето друштво, но таа се издвојуваше. По неколку дена беше мојот роденден, сакав некако да го направам посебен тој ден и тогаш и го дадов прстенот“.

Фото: Инстаграм/ Александар Јосифовски

„Таа тогаш ми кажа да бидејќи и беше срам да ме одбие. Се уште е со мене, се надевам дека и е убаво“, се пошегува пејачот.

Фото: Инстаграм/ Александар Јосифовски

Инаку, Александар Јосифовски се прослави со неговото учество во „Ѕвездите на Гранд“.

Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Тој по учеството во шоуто беше поканет од тимот на Лепа Брена на заедничка турнеја низ Америка, по што неговата кариера почна забрзано да се движи по угорна линија. Неодамна ја најави и својата нова песна наменета за македонското музичко поднебје, а направена во соработка со водителката Сања Чулибрк, која е автор на дел од текстот за песната.

Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Песната ќе покаже како може да изгледа секоја љубов кон жената, откри Јосифовски неодамна за „Гранд“.

Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Фото: Инстаграм/ Александар Јосифовски

Фото: Инстаграм/ Александар Јосифовски

Фото: Инстаграм/ Александар Јосифовски

Фото: Инстаграм/ Александар Јосифовски

Фото: Инстаграм/ Александар Јосифовски

Фото: Инстаграм/ Александар Јосифовски

[tptn_list]