Реклама
Наши ѕвезди

Македонската Гранд ѕвезда се огласи по објавата на трагичните вести – успеа да го напише само ова

Скршена од болка напиша само неколку збора

Реклама

Тажна вест што предизвика болка кај многумина

Пејачката Славица Ангелова се огласи на социјалните мрежи скршена од болка по ужасната вест – дека малата Данка Илиќ повеќе не е жива.

Таа на својот Инстаграм профил сподели црно-бела фотографија од Данка со тажна порака која растажи многумина.

Маркетинг

„Почивај во мир, мало ангелче“, напиша Славица.

Маркетинг
Фото: Социјални мрежи

Покрај Славица и многу други ѕвезди од регионот споделија тажни објави, а некои и ги откажаа своите настапи.

Фото: Социјални мрежи

Една од нив беше и пејачката Марија Шерифовиќ која скршена од болка не можеше да изусти ниту збор, а сподели само скршено срце со црна позадина. Слична објава сподели и нашата пејачка и поранешна Пинк ѕвездичка Антониа Гиговска, а се огласи и Милица Павловиќ, која исто така сподели тажна објава на Инстаграм.

Фото: Социјални мрежи

„Драга Данка почивај во мир со ангелите. Монструми чекорат по земјата“, напиша Милица на својот Инстаграм.

Фото: Социјални мрежи

Тажната вест длабоко ја погоди и Тамара Милутиновиќ која минатата година се оствари во улога на мајка, но и Надица Адемов која исто така беше погодена од страшната вест што го потресе регионот.

Фото: Социјални мрежи

Потсетуваме, полицијата во Србија ги уапси С.Ј. (50) и Д.Д (50), и двајцата од Бор, заради сомнеж дека ја убиле двегодишната Данка Илиќ.

Фото: Социјални мрежи

Осомничените целосно признале дека го извршиле овој злочин, по што започна пребарувањето на теренот за да го најде телото.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button