Македонската Анџелина Џоли ужива со својата ќерка – преслатки ФОТОГРАФИИ од убавата мама и нејзината наследничка

Поранешната ријалити ѕвезда Александра Накова пред пет години ја роди ќерката на која и го даде името Леа.

Фото: Инстаграм/ Александра Накова

Александра откако стана мама не може да ја сокрие среќата, па секојдневно објавува фотки и со својата мала наследничка.

Таа ќерката ја доби со својот поранешен сопруг, кошаркарот Никола Гајдаџиев, само неколку месеци по нивната венчавка.

Фото: Инстаграм/ Александра Накова

Инаку, манекенката Александра Накова се прослави со нејзиното учество во „Танц со ѕвездите“ и „Преживеан“, а потоа долго време ја немаше во јавноста. Но тоа беше од оправдани причини бидејќи во меѓувреме ја роди ќеркичката Леа, а потоа следуваше и тежок период во нејзиниот живот бидејќи се разведе од сопругот и таткото на нејзиното дете, кошаркарот Никола Гајдаџиев. Сепак, манекенката успеа да ги преброди проблемите и во текот на 2017 година повторно почна да се појавува во медиумите, но и се почесто да објавува „пикантни“ фотографии на социјалните мрежи.

Фото: Инстаграм/ Александра Накова

На некои од нив таа многу потсетува на холивудската актерка Анџелна Џоли, посебно кога позираше облечена во црни куси панталончиња и топ во стилот на Лара Крофт, ликот од познатиот филм Томб Рајдер со Анџелина.

Фото: Инстаграм/ Александра Накова

Фото: Инстаграм/ Александра Накова

Фото: Инстаграм/ Александра Накова

Погледнете ги и останатите фотографии на Накова…

Фото: Инстаграм/ Александра Накова

Фото: Инстаграм/ Александра Накова

Фото: Инстаграм/ Александра Накова

Фото: Инстаграм/ Александра Накова

Фото: Инстаграм/ Александра Накова

Фото: Инстаграм/ Александра Накова

Фото: Инстаграм/ Александра Накова

Фото: Инстаграм/ Александра Накова

Фото: Инстаграм/ Александра Накова

Фото: Инстаграм/ Александра Накова

Фото: Инстаграм/ Александра Накова

Фото: Инстаграм/ Александра Накова

Фото: Инстаграм/ Александра Накова

Фото: Инстаграм/ Александра Накова

Фото: Инстаграм/ Александра Накова

Фото: Инстаграм/ Александра Накова

Фото: Инстаграм/ Александра Накова

Фото: Инстаграм/ Александра Накова

Фото: Инстаграм/ Александра Накова

(Visited 6.166 times, 1 visits today)