Реклама
Стил

Македонки како принцези од бајките, никогаш не биле ПОУБАВИ – еве како блескаат во сиот свој сјај

Која од која поубава...

Реклама

Време е за валцер

Овој викенд во Скопје во еден од најпознатите хотели се одржа традиционалниот Виенски бал на кој беа присутни бројни познати.

Станува збор за еден од најпрестижните хотели во главниот град на Македонија во кој угледните гости во смокинзи и раскошни балски фустани танцуваа валцер и оставија впечаток како да се наоѓаат на некој подиум во австриската престолнина.

Маркетинг

Инстаграм

Популарниот Виенски бал како манифестација веќе со години е дел од културната понуда на најголемите светски метрополи, а во Скопје се одржа по 23 пат. Станува збор за настан со хуманитарен карактер, за промовирање на австриската култура, а како изгледа нашите познати дами кои блескаа во своите грациозни тоалети, погледнете од фотографиите во продолжение…

Маркетинг

Инстаграм

Инстаграм

Инстаграм

Инстаграм

Инстаграм

Инстаграм

Инстаграм

Инстаграм

Инстаграм

Инстаграм

Инстаграм

Инстаграм

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button