Реклама
Наши ѕвезди

Македонка со песна од Брена растури на сцената, но погледнете што ѝ направи Саша Поповиќ (видео)

Повторно заврши во бараж

Реклама

Еве што вели Петрушовска за својот последен настап

Андријана Петрушовска и покрај тоа што беше извонредна на сцената, на крај мораше да замине во бараж.

Таа настапи веднаш по Мики Секуловски, во дуел со Антонија Черкез која исто така имаше феноменален настап

Маркетинг

И бидејќи и двете освоија по шест гласови, на крајот настапија и со акапела, а резултатот повторно беше изедначен.

Маркетинг
Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Од овие причини Саша Поповиќ реши да фрла „паричка“, така што Андријана немаше среќа и мораше да оди во бараж.

Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Андријана по настапот за „Гранд“ откри дека ќе биде позитивна и во баражот, но и дека воопшто не и е криво што Антонија имала повеќе среќа затоа што е супер девојка, а таа се надева на позитивен резултат во баражот. Впрочем така и се случи….

Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Имено, Андријана се кандидираше за следниот круг од баражот, а како звучеше нејзината изведба на позната песна од Лепа Брена, но и генијалната акапела на познатата македонска песна, „Со маки сум се родила“ од легендарната пејачка Вања Лазарова, погледнете и слушнете од видеото во продолжение…

Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button