Македонката што се натпреваруваше во „Ѕвездите на Гранд“ го запали ИНСТАГРАМ, а на Јутјуб ja шокиpaше својата мајка!

Еве од кого пејачката го наследила својот шарм…

Фото: Инстаграм/ Благица Ѕунзуровска

Благица Ѕунзуровска важи за една од нашите најубави пејачки од помладата генерација, а за тоа зборуваат и нејзините фотографии што ги објавува на социјлните мрежи.

Таа позираше во атрактивен црвен модел на костим за капење, а посебно внимание привлече со провокативната поза.

Младата пејачка која беше дел од музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ и победничка во „Некои нови клинци“ ги воодушеви сите со овие свои последни фотографии на Инстаграм, а тоа може да се види и од бројните коментари во кои многумина и порачуваат дека е вистинска убавица.

Фото: Принтскрин

Таа три години по победата во споменатото шоу ја издаде својата прва песна „Не е фер“, а како изгледа денес, и зошто во костими за капење ги собра симпатиите на своите бројни обожаватели, погледнете во продолжение:

Фото: Инстаграм/ Благица Ѕунзуровска

Инаку, Благица покрај тоа што е пејачка, редовно снима и видеа на својот канал на Јутјуб.

Фото: Принтскрин

Таа има речиси 35 илјади следбеници и на оваа социјална мрежа, а пред неколку месеци ги шокираше сите кога на својата мајка и направи „пренк“ дека е бремена.

Фото: Принтскрин/ Јутјуб

Но тогаш можевме да видиме и како изгледа нејзината мајка и колку Благица личи на неа.

Фото: Принтскрин/ Јутјуб
Фото: Принтскрин/ Јутјуб

Погледнете ги и останатите фотографии од оваа млада дама која сериозно работи на својата кариера…

Фото: Инстаграм/ Благица Ѕунзуровска

Фото: Инстаграм/ Благица Ѕунзуровска

Фото: Инстаграм/ Благица Ѕунзуровска

Фото: Инстаграм/ Благица Ѕунзуровска

Фото: Инстаграм/ Благица Ѕунзуровска

Фото: Инстаграм/ Благица Ѕунзуровска

Фото: Инстаграм/ Благица Ѕунзуровска

Фото: Инстаграм/ Благица Ѕунзуровска

Фото: Инстаграм/ Благица Ѕунзуровска

Фото: Принтскрин

Фото: Инстаграм/ Благица Ѕунзуровска

Фото: Принтскрин

Фото: Инстаграм/ Благица Ѕунзуровска

Фото: Инстаграм/ Благица Ѕунзуровска

Фото: Инстаграм/ Благица Ѕунзуровска

Фото: Инсѕтаграм/ Благица Ѕунзуровска
(Visited 1.579 times, 1 visits today)