Реклама
Наши ѕвезди

Македонија тагува, познатите се збогуваат од Атина Апостолова: „Ми отиде, ме напушти, замина“

Познатите личности и пријателите се збогуваат од Атина Апостолова.

Реклама

На 7 март 2024 година овој свет засекогаш го напушти наштата легендарна Апотолова, доајен на македонската народна музика.

Пејачката била пронајдена почината во својот дом.

ФОТО: Принтскрин

Пејачката Вики Среброва, која беше многу добра пријателка со Атина, за медиумите кажа дека Атина неодамна имала операција на срцето.

Маркетинг

Атина е родена на 20 Мај, 1946 година во селото, Л’к, преспанско-леринско, Егејска Македонија.

Маркетинг
ФОТО: Принтскрин

Иако родена во преспанското село Л’к, во Егејскиот дел на Македонија, детството го поминала во Скопје.

Потекнува од музичко, многудетно семејство.

ФОТО: Фејсбук / Вики Среброва

Откако татко ѝ го забележал нејзиниот талент за музика, уште на 5-годишна возраст ја запишал во мзичко училиште.

За нејзините музички успеси говорат бројните награди и учествата на фестивалите како „Валандово”, „Цветници”…

ФОТО: Принтскрин

Во Скопје дипломирала на Економскиот факултет.

Познатите личности и нејзини пријатели се збогуваат од неа на социјалните мрежи, со емотивни пораки:

ФОТО: Принтскрин

ФОТО: Принтскрин

ФОТО: Принтскрин

ФОТО: Принтскрин

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button