Македонија ЗАСЕКОГАШ ВО СРЦЕТО: Соња и Јохан Тарчуловски се спакуваа и заминаа во оваа земја

Популарниот македонски пар се спакува и замина од земјава.

ФОТО: Фејсбук / Јохан Тарчуловски

Јохан и Соња Тарчуловски не престануваат да привлекуваат внимание и буквално што и да направат не може да остане незабележано.

Во брак се скоро две децении, а круна на нивната љубов се триде деца кои ги имаат: Мелани, Младен и Јоана.

ФОТО: Фејсбук / Јохан Тарчуловски

„Ден по ден“ и „Во бело“, се безвременските хитови на Соња кои се пеат до ден денес.

Долги години успешно градеше кариера како пејачка, се доддка не стана мајка и одлучи да се повлече од естрадата и да се посвети на семејството и една поинсква професија, која нема никаква поврзаност со музиката.

Но, талентот за музика мора и некој да го наследи.

ФОТО: Фејсбук / Јохан Тарчуловски

„Мелани е добра пејачка и глумица, балерина и ученичка. Младен дефинитивно го сака спортот и е многу интелигентно дете“, изјави пејачката во едно свое интервју.

Мелани Тарчуловска своите вокални способности ги претстави на фестивалот „Golden Voice 2020“ каде од 100 изведувачи од 70 различни земји, достојно ја претстави Македонија и го своите второто место.

ФОТО: Фејсбук / Јохан Тарчуловски

Кога и да се случи Мелани да има настап или да сними некоја оесна, нејзините родители гордо се фалат со тоа.

И покрај многуте препреки кои ги доживеаја, покрај многуте шепкулации кои кружеа за нивниот однос, Јохан и Соња успеаја да истраат долги години заедно и да докажат дека нивната љубов не може ништо да ја уништи.

ФОТО: Фејсбук / Јохан Тарчуловски

Патриотизмот и љубовта кон татковината е уште една од причините која ги спојува.

Македонската ракометна репрезентација учестувуваше на Европското првенство кое до 30 јануари се игра во Унгарија и во Словачка.

ФОТО: Фејсбук / Соња Тарчуловска

По поразот во првото коло од Словенија (25-27), црвено-жолтите го доживеаја и вториот, од Црна Гора (24-28), и со тоа ги загубија сите шанси за пласман во втората фаза.

Како поддршка на ракометарите на трибините во Унгарија беа и Јохан, Соња, Младен и Мелсни.

ФОТО: Фејсбук / Соња Тарчуловска

На социјалните мрежи тие двајца споделија и фотографии од трибините, во македонски дресови.

„За МАКЕДОНИЈА секаде и секогаш”, стои во опис на фотографиите кои Јохан ги објави на Фејсбук.

ФОТО: Фејсбук / Јохан Тарчуловски

ФОТО: Фејсбук / Јохан Тарчуловски

ФОТО: Фејсбук / Јохан Тарчуловски

ФОТО: Фејсбук / Јохан Тарчуловски

ФОТО: Фејсбук / Јохан Тарчуловски

ФОТО: Фејсбук / Јохан Тарчуловски

ФОТО: Фејсбук / Јохан Тарчуловски

ФОТО: Фејсбук / Јохан Тарчуловски

ФОТО: Фејсбук / Соња Тарчуловска

ФОТО: Фејсбук / Соња Тарчуловска

ФОТО: Фејсбук / Соња Тарчуловска

ФОТО: Фејсбук / Соња Тарчуловска

ФОТО: Фејсбук / Соња Тарчуловска

ФОТО: Фејсбук / Соња Тарчуловска

ФОТО: Фејсбук / Соња Тарчуловска

 

(Visited 17.979 times, 1 visits today)