Огласи
Огласи 2
Наши ѕвезди

Мажот на пејачката и побара развод во живо во „Ѕвездите на Гранд“ – ПОПОВИЌ го покани, хаос на сцената пред вклучени камери

Огласи 3

Пејачката повторно ги расположи сите

Младата шармантна пејачка Дада Машељиќ, која важи за една од најпозитивните учеснички во „Ѕвездите на Гранд“ и која нема проблем да се пошегува на своја сметка, во последната емисија повторно ги насмеа сите.

Имено, Дада откри дека неодамна „рипна во тавче“, па така сега повеќе не се презива Мешаљиќ туку Мимиќ.

На прашањето од страна на жирито под кое презиме сега ќе се претстави на јавната сцена, натпреварувачката изјави дека и понатаму ќе го користи своето моминско презиме, бидејќи публиката така ја запомнила, а потоа додаде и нешто со што ги насмеа и жирито и публиката.

Душата ме боли што го сменив презимето, но она што се мора не е тешко, изјави младата пејачка, пишува Гранд.онлајн.

Фото: Принтскрин јутјуб/ Ѕвездите на Гранд

Саша Поповиќ потоа побара од режијата да го вклучат и нејзиниот сопруг, кој беше во бекстејџот.

Фото: Принтскрин јутјуб/ Ѕвездите на Гранд

Поповиќ го праша како реагира на овој нејзин коментар, а тој се пошегува дека веќе размислува да и бара развод.

Фото: Инстаграм/ Дада Машељиќ

Инаку, Дада во првиот круг не доби ниту еден глас но жирито го освои со својот шарм и смисла за хумор.

Фото: Инстаграм/ Дада Машељиќ

На крајот продукцијата одлучи да и биде ментор, а сите ги развесели и во претходниот круг, посебно кога жирито требаше да гласа.

„Немојте сега да ме изневерите“ се пошегува таа со жирито. Таа на крај доби шест гласови и почна да скока од среќа.

Фото: Инстаграм/ Дада Машељиќ

Што се однесува до нејзиниот брак, пејачката која сега е во тимот на Марија Шерифовиќ изјави:

„Прекрасно е, да знаев можеби и порано ќе се омажив“, изјави пејачката, а потоа објасни и што се случува со презимето.

Фото: Инстаграм/ Дада Машељиќ

„За вас сум Мешаљиќ а за него Мумиќ“.

„Се договоривме за јавноста да остане така. Тоа најтешко ми падна кога требаше да се одлучам за презимето. Кога ќе кажеш Дада Мешљиќ, веќе се знае. И убаво звучи, малку е препознатливо, а сега кога сум Мумиќ, ммм-ммм“, се пошегува младата пејачка и откако ги насмеа сите додаде.

Фото: Принтскрин јутјуб/ Ѕвездите на Гранд

„Мислам, среќна сум, да не ми се налути. Јас сум вистинска Мумиќ, ама Мешаљиќ е Мешаљиќ“, изјави таа.

Фото: Принтскрин јутјуб/ Ѕвездите на Гранд Специјал

„Сега се заплеткав, а се трудев да бидам сериозна и повторно не ми оди. Повторно ќе бидам циркузант“, заклучи Дада.

Фото: Инстаграм/ Дада Машељиќ

Фото: Инстаграм/ Дада Машељиќ

https://www.instagram.com/p/CWg148XLOwm/

 

 

https://www.instagram.com/p/CSe40x0Krni/

https://www.instagram.com/p/BgPMTFKDrJ6/

https://www.instagram.com/p/BjiZPptgcYG/

Фото: Инстаграм/ Дада Машељиќ

Фото: Инстаграм/ Дада Машељиќ

Фото: Инстаграм/ Дада Машељиќ

Маркетинг

Поврзано

Back to top button