Новости

Луна се соблече во бикини и покажа како ужива со ТРУДНИЧКИОТ СТОМАК ВО ПРЕДЕН ПЛАН

Бремената Луна покажа како ужива на Кипар, но и напиша интересна порака до сите мајки

Познатата инфлуенсерка и ријалити ѕвезда испрати порака до сите мајки кои мислат дек секогаш треба да им се посветени на своите деца.

Луна Џогани пред неколку дена заедно со својот сопруг Марко и ќерката Мија замина на летување на Кипар, па на социјалните мрежи секојдневно објавува фотографии и снимки од нивното уживање.

Поранешната пејачка сподели и неколку моменти во кои што е сама, без Марко и Мија, па откри како го минува времето.

Фото: Инстаграм/ Луна Џогани

„Не си лоша мајка ако самата за себе посветиш барем 15 минути! Направете нешто за себе“, напиша Луна на Инстаграм.

Фото: Инстаграм/ Луна Џогани

Таа покажа и како си игра нејзината ќеркичка покрај морето, но и како изгледа плажата на која што уживаат сите заедно.

Фото: Принтскрин/ Јутјуб, Сиктер тјубе

Инаку, Луна и Марко на Кипар каде што планираат да останат две недели. прославија двегодишнина од бракот.

Фото: Инстаграм/ Луна Џогани

Луна за неколку месеци треба да роди уште едно девојче, а од Кипар спонтано открија и како ќе се вика приновата.

Фото: Принтскрин/ Јутјуб, Сиктер тјубе

„Ние решивме во овој клип да откриеме како ќе се вика нашата наследничка. Ама ајде да видиме дали Миа ќе го каже името?“ изјави Марко во своето видео што неодамна го постави на нивниот Јутјуб канал.

Фото: Принтскрин/ Јутјуб, Сиктер тјубе
Фото: Принтскрин/ Јутјуб, Сиктер тјубе
Фото: Принтскрин/ Јутјуб, Сиктер тјубе

„Мија, како ќе се вика сестричката во стомакот на мама?“ ја праша тој својата наследничка, по што таа како од пушка одговори:

„Дада Лана“, откри ќерката на Луна и Марко.

Фото: Принтскрин/ Јутјуб, Сиктер тјубе

Името Лана се претпоставува дека е од словенско потекло и означува плодно, широко поле со лен, иако постојан и теории дека е од ирско потекло и дека во превод значи мирна, односно од латинско и се врзува со нежна, мирољубива, префинета и убава девојка.

Фото: Инстаграм/ Луна Џогани

Маркетинг

Поврзано

Back to top button