Реклама
Наши ѕвезди

Луда и незаборавна забава – погледнете како изгледала ќерката на Џаро на својата свадба

Познатата македонска новинарка сподели фотографии од својата свадба.

Реклама

Милица на интересен начин му ја честиташе годишнината од брак на својот сопруг.

Новинарката Милица Џаровска е активна на социјалните мрежи, каде постојано споделува фоографии од убавите моменти во нејзиното семејство.

ФОТО: Инстаграм / Милица Џаровска

Таа е ќерка на еден од најдобрите и најпознатите менаџери во Југославија Велибор Џаровски – Џаро.

Маркетинг

Во текот на својата кариера Џаро имаше можност да соработува со најголемите музички имиња – Здравко Чолиќ, Мишо Ковач, Маја Оџаклиевска, Оливер Драгојевиќ, Бјело Дугме и многу други.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Милица Џаровска

Секогаш отворено и искрено зборувал за својот турбулентен начин на живот и местенките кои ги направил во фудбалските натпревари.

Тој е вистински пример како човек може да се издигне од секоја лоша ситуација како Феникс, а него тоа му успевало многу пати.

ФОТО: Инстаграм / Милица Џаровска

Неговата ќерка Милица напиша биографска книга за него, во која наведе анегдоти од неговиот бурен живот.

ФОТО: Инстаграм / Милица Џаровска

Милица по професија е новинар, но е и многу активна на Инстаграм.

По повод годишнината од брак таа сподели фотографии од својата свадба.

На сопругот Игор му ја честиташе годишнината на многу интересен начин:

„Среќна 18-ка Игор. Свадбава е уште најдобрата журка на која сум била. И фала што правиш добро макало“, напиша Милица.

ФОТО: Инстаграм / Милица Џаровска

ФОТО: Инстаграм / Милица Џаровска

ФОТО: Инстаграм / Милица Џаровска

ФОТО: Инстаграм / Милица Џаровска

ФОТО: Инстаграм / Милица Џаровска

ФОТО: Инстаграм / Милица Џаровска

ФОТО: Инстаграм / Милица Џаровска

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button