Лила покажа кој е нејзината НАЈГОЛЕМА ЉУБОВ – само ТОЈ го има клучот од нејзиното СРЦЕ

Македонската водителка покажа кој маж го има клучот од нејзиното срце и кој ѝ е најголема љубов.

ФОТО: Инстаграм / Лила Филиповска

Лила Филиповска долги години е дел од телевизиската сцена, а публиката имаше можност да ја види како водител на разни емисии.

На народот никогаш нема да му здодее и секогаш ќе биде на врвот.

Она што малкумина знаат за неа е дека има завршено средно медицинско училиште во СМУГС „Д-р Панче Караѓозов”, и студирала филологија на Универзитетот Св. Кирил и Методиј, а зад себе има два брака и синот Филип од нејзиниот прв брак.

ФОТО: Инстаграм / Лила Филиповска

Нејзините почетоци во работата се врзани за здравството, поточно социјалните грижи, зашто Лила започнала да работи како сестра – негувателка, но бргу сфатила дека поривот ја влече кон нешто што поврзано со јавната професија, па во тогашната „Зимско рекреативната програма“ на МТВ ги направила првите водителски чекори.

Речиси една деценија, Лила е препознатлива по квиз-шоуто „Се или нешто“, кој се емитува секој ден на телевизија Сител.

ФОТО: Инстаграм / Лила Филиповска

Доста е актуелна на социјалните мрежи, особено на Инстаграм кој на водителката ѝ носи и дополнителна заработка. На нејзиниот профил може да се видат и многу провокативни фотографии кои веднаш по нивното објавува ги „рушат социјалните мрежи“.

Лила навистина знае како да ужива во животот, а најсреќна ја прават патувањата.

ФОТО: Инстаграм / Лила Филиповска

Нејзината публика ги обожава фотографиите кои се поврзани со нејзиниот приватен живот

Филип е дефинитивно најважниот човек во животот на Лила, а таа секогаш со гордост и љубов во очите зборува за него. И дефинитивно има зошто да се гордее.

Филип е младо, воспитано момче, со добри манири, за кои со сигурност е заслужна неговата мајка.

ФОТО: Инстаграм / Лила Филиповска

Првите снежни врнежи годинава ги натераа скопјани веднсш да излезат и да уживаат во снегот.

Ниту Лила не одолеа, па со својот син излезе на прошетка.

Секако дека моментот го овековечија со фотографија.

„Љубов”, пишува во опис на новната заедничка фотографија.

ФОТО: Инстаграм / Лила Филиповска

ФОТО: Инстаграм / Лила Филиповска

ФОТО: Инстаграм / Лила Филиповска

ФОТО: Инстаграм / Лила Филиповска

ФОТО: Инстаграм / Лила Филиповска

ФОТО: Инстаграм / Лила Филиповска

ФОТО: Инстаграм / Лила Филиповска

ФОТО: Инстаграм / Лила Филиповска

ФОТО: Инстаграм / Лила Филиповска

ФОТО: Инстаграм / Лила Филиповска

ФОТО: Инстаграм / Лила Филиповска

ФОТО: Инстаграм / Лила Филиповска

ФОТО: Инстаграм / Лила Филиповска

ФОТО: Инстаграм / Лила Филиповска

 

(Visited 5.125 times, 1 visits today)