Реклама
Наши ѕвезди

Лидија Кочовска се присети на својата младост – ќе се изненадите како изгледала пред многу години

Познатата пејачка некогаш и сега

Реклама

Лидија Кочовска важи за еден од најмоќните вокали на нашата музичка сцена, а нејзиниот прв настап беше уште на 4-годишна возраст.

Таа потекнува од музичко семејство, а и нејзината сестра Тања Кочовска е позната пејачка, но и една од најдобрите актерки.

Лидија својата кариера ја има започнато многу млада, а има завршено Музичка академија на инструментот обоа.

Маркетинг

Фото: Инстаграм/ Лидија Кочовска

Таа денес работи во МОБ, а деновиве ги изненади сите и со една своја стара фотографија од насловната на весникот „Екран“.

Маркетинг

Фото: Инстаграм/ Лидија Кочовска

Станува збор за фотографија од почетокот на нејзината слава, кога важеше за една од најпознатите пејачки во Македонија.

Како Лидија изгледаше тога, но и како таа изгледа денес, на свои 49 години, погледнете во продолжение…

Фото: Инстаграм/ Лидија Кочовска

Инаку, Лидија на социјалните мрежи неодамна се потсети и на еден нејзин настап од култниот фестивал Макфест.

Фото: Инстаграм/ Лидија Кочовска

Во прашање е настап од далечната 1991 година, кога настапи во квартет со својата сестра Тања, Џон Илија Апелгрин и Игор Џамбазов.

Погледнете го и ова култно видео…

Фото: Принтскрин/ Јутјуб

Фото: Принтскрин/ Јутјуб

Фото: Принтскрин/ Јутјуб

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button