Лечи анемија и малаксаност за еден месец: Најмоќниот лек на руската народна медицина! (РЕЦЕПТ)

Со оваа мешавина илјадници луѓе беа излечени од анемија.

 

Речиси 10% од популацијата страда од анемија, и ако не се сфати сериозно, може да доведе до сериозни проблеми. Првите симптоми како што се главоболка и малаксаност не треба да се игнорираат.

Руската народна медицина има лек кој дава одлични резултати. Илјадници луѓе беа излечени со овој мелем.Што е анемија?

Најважната состојка кај црвените крвни клетки е црвениот пигмент – хемоглобин. Хемоглобинот се комбинира со кислород во белите дробови и го дистрибуира преку циркулацијата на крвта во сите телесни ткива. Анемијата се јавува кога количината на хемоглобин во крвта паѓа под потребната количина за да се донесе доволно кислород во ткивата.доволен внес на железо е неопходно за организмот да произведе доволно хомоглобин.

Исто така, поради недостаток на витамин Б12, се произведуваат премногу малку црвени крвни зрнца и се произведуваат неисправни црвени крвни зрнца. Недостаток на фолна киселина го има истиот ефект. Затоа тие ја претставуваат светото тројство во заштитата на телото од анемија.

Покрај лекови, алтернативната и традиционалната медицина е секогаш подобра опција. Лекот Нардони против ова воопшто не безопасна состојба е подготвен на следниов начин:

Ти треба:400 гр мед,50 гр семе од коприва,2 лимони,100 гр ситно сецкани бадеми

Подготовка:Ситно исецкајте ги бадемите (печени несолени), или изматете ги лесно, и исцедете го лимонот.Во голем сад измешајте ги сите состојки додека не добиете хомогена смеса.Кога лекот е подготвен, истурете го во тегла и чувајте го во фрижидер.

Употреба:Лекот се зема 3 пати на ден, најдобро би било пред оброк. Првите резултати можете да ги очекувате за еден месец.

Foto: Shuterstock

 

Facebook Comments
(Visited 202 times, 1 visits today)