Купија луксузен стан, сакаа да живеат заедно и одеднаш шок вести – наследничката на Цеца остана сама, еве што се случува!

Анастасија Ражнатовиќ и нејзиното момче Ѓорѓе Куљиќ овие денови се главна тема во медиумите во регионот.

Фото: Инстаграм

И покрај тоа што во јавноста речиси никогаш не ги гледаме заедно речиси нема некој што не знае за нивната врска.

Ќерката на Цеца редовно објавува фотографии на социјалните мрежи, но речиси никогаш не споделува моменти од приватниот живот. Таа вешто го крие својот емотивен живот со успешниот бизнисмен, па многумина се прашуваат колку е сериозна и дали е се во ред со нивната врска.

Посебно откако по враќањето од одморот во Турција, каде Ѓорѓе го прослави својот 31 роденден, работите како да стивнаа.

Фото: Инстаграм

Но сега е откриено и зошто е тоа така.

Фото: Инстаграм

Како што пишуваат медиумите, Анастасија и Ѓорѓе веќе некое време не се заедно, но причината не се проблеми во нивната врска.

Фото: Инстаграм

Имено, Ѓорѓе пред некое време замина за Њујорк, а доказ за тоа се и неговите фотографии од финалето на „УС Опен“ каде момчето на Анастасија возбудено го следеше натпреварот помеѓу Ѓоковиќ и Медведев.

Фото: Инстаграм

Тој потекнува од угледно и богато семејство од Нови Сад. Тие имаат семеен бизнис – поседуваат мелници низ Војводина.

Фото: Инстаграм

Но Ѓорѓе сакал сам да има свој бизнис и започнал од нула. Како што пишува српскиот Курир, тој со еден пријател отворил фирма која што се занимава со транспорт во Америка. Започнале со еден камион, но набргу се прошириле и денес во сопственост имаат преку сто камиони.

Фото: Инстаграм

Тој завршил елитно училиште во Швајцарија каде една година чини 60.000 евра, а потоа студирал во Њујорк.

Момчето и во 2014 беше во центарот на вниманието заради наводната романса со Станија Добројевиќ.

Фото: Инстаграм

Станија тогаш не сакаше да го потврди тоа, но нивните заеднички фотографии од еден хотел во Црна Гора завршија во медиумите.

Згодниот Куљиќ го поврзуваа и со манекенката Софија Милошевиќ која сега е во брак со фудбалерот Адем Љајиќ.

Фото: Инстаграм

Од друга страна пак, Анастасија претходно беше во долга врска со Константин Терезиќ, а ја поврзуваа и со кошаркарот Милош Теодосиќ.

Фото: Инстаграм

Љубов на прв поглед

Само да потсетиме, Анастасија и Ѓорѓе долги години се во врска, а неодамна почнаа и да живеат заедно.

Но како што пејачката неодамна откри тие двајцата се уште не планираат брак, посебно што сака да и се посвети на кариерата.

Фото: Инстаграм

Младиот бизнисмен е склон кон луксузниот живот и обожава да патува што е една заедничка работа што ја има со ќерката на Цеца.

Како што пренесуваат медиумите, љубовта меѓу Анастасија и Ѓорѓе се случила на прв поглед иако Куљиќ поприлично се намачил додека да ја освои пејачката.

Фото: Инстаграм/ Анастасија Ражнатовиќ

Фото: Инстаграм/ Анастасија Ражнатовиќ

Фото: Инстаграм/ Анастасија Ражнатовиќ

Фото: Инстаграм/ Анастасија Ражнатовиќ

Фото: Инстаграм/ Анастасија Ражнатовиќ

Фото: Инстаграм/ Анастасија Ражнатовиќ

Фото: Инстаграм/ Анастасија Ражнатовиќ

Фото: Инстаграм/ Анастасија Ражнатовиќ

Фото: Инстаграм/ Анастасија Ражнатовиќ

Фото: Инстаграм/ Анастасија Ражнатовиќ

Фото: Инстаграм/ Анастасија Ражнатовиќ

Фото: Инстаграм/ Анастасија Ражнатовиќ

Фото: Инстаграм/ Анастасија Ражнатовиќ
(Visited 3.658 times, 1 visits today)