Кралицата на бакшишот кажа „ДА“ – Еве кое е ХРАБРОТО момче што ја запроси!

Пејачката Теа Таировиќ вчера беше запросена.

ФОТО: Теа Таировиќ / Инстаграм

Пејачката додека настапуваше синоќа во Кикинда каде успеа атмосферата да ја доведе до лудило.

Теа таировиќ одржа концерт за паметење, а пејачката во една прилика ја запроси непознато момче од публика.

ФОТО: Теа Таировиќ / Инстаграм

Во еден момент, едно момче собра храброст и ја праша пејачката дали сака да се омажи за него и таа рече – ДА!

Како што налага традицијата, ова момче и стави прстен на раката, по се изгледа долго време се подготвувал за ова.

ФОТО: Теа Таировиќ / Инстаграм

Дали Теа Таировиќ ќе ја прифати понудата вистински, или останува само една мала шега останува да видиме.

 

Инаку Теа Таировиќ е позната како кралица на бакшишот. Таа пеела 47 пати една песна на една свабда.

ФОТО: Теа Таировиќ / Инстаграм

Српската пејачка Теа Таировиќ заработи 14.000 евра од бакшиш на ромска свадба во Германија, откако 47 пати го испеа својот хит „Ајде“.

На интернет се појавија видеа од свадбата, а еден од гостите за српските медиуми рекол дека тоа е најдобрата журка на којашто бил некогаш.

ФОТО: Теа Таировиќ / Инстаграм

– Теа Таировиќ имаше тезга на ромска свадба во Берлин. Кога ја испеа ‘Ајде’, сите скокнаа и почнаа да ѝ даваат евра. Рацете ѝ беа полни со пари.

Сите само таа песна ја нарачуваа. Јас броев, таа ја пееше дури 47 пати. На крајот на вечерта слушнав дека добила бакшиш од 14.000 евра, рекол тој.

ФОТО: Теа Таировиќ / Инстаграм

Освен Теа на свадбата пееле и Џани, Љупка Стевиќ и групата „Џогани“, но тие заедно не заработиле колку Теа сама.

-Џоле Ѓогани беше многу нерасположен. Му беше жал што Теа цела вечер ја пееше истата песна и за тоа доби многу пари, рекол истиот извор.

ФОТО: Теа Таировиќ / Инстаграм

Не е првпат пејачката да добие многу пари за една вечер, особено за песната „Ајде“ која има 49 милиони прегледи на Јутјуб.

Таа во јули на приватна прослава за само три минути добила 3.000 евра бакшиш.

 

 

ФОТО: Теа Таировиќ / Инстаграм

 

ФОТО: Теа Таировиќ / Инстаграм

 

ФОТО: Теа Таировиќ / Инстаграм

 

ФОТО: Теа Таировиќ / Инстаграм

 

 

ФОТО: Теа Таировиќ / Инстаграм

 

 

ФОТО: Теа Таировиќ / Инстаграм

 

 

ФОТО: Теа Таировиќ / Инстаграм

 

 

ФОТО: Теа Таировиќ / Инстаграм

 

ФОТО: Теа Таировиќ / Инстаграм

 

ФОТО: Теа Таировиќ / Инстаграм

 

ФОТО: Теа Таировиќ / Инстаграм

(Visited 16.518 times, 1 visits today)