Кошули со кратки ракави што ќе ве освојат на прв поглед

Обожаваме да носиме фустани, но и кошулите со кратки ракави оваа сезона заслужуваат посебно место во нашите плакари.

Оваа сезона на голема врата ни се враќаат и летните кошули со кратки ракави. Во прашање се модели со опуштени кроеви и неодоливи дезени – од оние цветните кои совршено се вклопуваат во пролетниот и летниот амбиент, до животинските шари и популарните хавајски кошули.

ADVERTISEMENT

Покрај големите дизајнерски брендови како Прада, Ботега Венета, Гучи и Живенши, многу добри модели на кошули со куси ракави можете да најдете и во познатите „хај-стрит“ продавници како Зара, Бершка и Манго.

Погледнете дел од нив во продолжение…

Zara

Zara

Zara

Zara

Zara

Topshop

Symonds Pearmain

Staud

Raey

Mango

Mango

Mango

Mango

Mango

Mango

Mango

Maharishi

Gucci

Ganni

Etro

Charles Jeffrey

Bershka

Bershka

Bershka

Bershka

Bershka

Bershka

Bershka

Aries

Albus Lumen

 

Facebook Comments
(Visited 189 times, 1 visits today)
Loading...