Реклама
Стил

Костим за капење во кој можете да поминете цело лето – Македонката Барбара изгледа неодоливо во него

Едноделните костими за капење никогаш не изгледале толку добро, а овој модел е најжешкиот хит

Реклама

Нејзиниот костим за капење е посебна приказна…

Матурантката Барбара Ракичевиќ ужива во својот летен одмор, па објави и неклку провокативни фотографии.

Наследничката на поранешната македонска водителка Мелита Ракичевиќ, која како и сите девојки од нејзината генерација сака да се фотографира на најразлични места и да објавува фотографии, покажа неколку моменти од плажа со кои никого не остави рамнодушен.

Откако само еден ден претходно позираше во кусо здолниште и мрежеста блуска, Барбара овој пат се пофали со новиот костим за капење.

Маркетинг
Фото: Инстаграм/ Барбара Ракичевиќ

Мораме да забележиме дека таа изгледа и повеќе од жешко во овој модел заради што сигурно мами воздишки на плажата.

Фото: Инстаграм/ Барбара Ракичевиќ

Во прашање е едноделен црн модел со големи прорези кои го истакна занесното тело на убавата Барбара во преден план.

Маркетинг
Фото: Инстаграм/ Барбара Ракичевиќ

Таа на една од фотографиите позира со свртен грб и со „позадината“ во преден план, додека на другата ужива на лежалката.

Фото: Инстаграм/ Барбара Ракичевиќ

Инаку, токму ваквите модели на костими за капење се хит оваа сезона и многу познати дами обожаваат да ги носат.

Фото: Инстаграм/ Барбара Ракичевиќ

Впрочем, едноделните модели се евергрин и никогаш нема да излезат од мода, но ваквите „cut-out“ дизајни се посебна приказна.

Фото: Инстаграм/ Барбара Ракичевиќ

Овој неодолив тренд од фустаните се пресели и на костимите за капење и важи за еден од најголемите хитови за оваа сезона.

Фото: Инстаграм/ Барбара Ракичевиќ

Отворите на едноделните модели им даваат прозрачност и на суптилен начин откриваат повеќе кожа, така што како краен резултат добивате поприлично впечатливо и заводливо издание за плажа.

Фото: Инстаграм/ Барбара Ракичевиќ

Неколку вакви интересни модели погледнете во продолжение:

Фото: Инстаграм

Toп костими за капење за 2023

Shein

Seafolly (at Beach Cafe)

White Fox

AllSaints

River Island

H&M

Boden

Zimmerman

Pretty Little Thing

Bikini Bible

Asos

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button