Коса како грива, очи како сокол – консумирајте по три лажички дневно и ќе се случи чудо

Имате проблем со ослабен вид, седа и слаба коса? Имаме решение за вас! Секој што пробал е воодушевен од резултатот

А потребни ви се само неколку намирници, да ги измешате и секој ден пред јадење да изедете по една лажичка од оваа волшебна смеса.

ADVERTISEMENT

За само неколку дена ќе ги забележите првите придобивки. Вашиот вид ќе се подобро, како и косата која ќе има многу подобар волумен од претходно. На вашите седи влакна ќе им се врати бојата, што звучи потполно неверојатно, но секој што пробал е воодушевен од резултатот.

Состојки

200 грама ленено масло, 4 лимони со средна големина, 3 мали чешниња лук и 1 кг мед

Подготовка

Ставете бел лук и 2 излупени, а 2 со кора лимони во блендер и измешајте. Потоа додадете ленено масло и мед и измиксајте уште малку во блендерот.

Кога ќе бидете готови префрлете ја смесата во стаклена тегла и добро затворете ја со капаче, па оставете во фрижидер.

Консумирајте по една лажичка од смесата пред јадење, но задолжително користете само дрвена лажичка

Нутриционистите препорачуваат да ја консумирате оваа смеса три пати на ден, пред оброците, и верувајте – за кратко време ќе се изненадите од резултатот.

Facebook Comments
(Visited 280 times, 1 visits today)
Loading...