Реклама
Наши ѕвезди

Конечно сакаше да се слика со мене, син на мајка: Весна Бејби објави фотографија заедно со својот син

Реклама

Македонската атерка Весна Бејби Петришевска на својот Инстаграм профил објави фотографија заедно со својот син Кирил од Златна бубамара.

 

Маркетинг

А под неа напиша: Конечно сакаше да се слика со мене, син на мајка.

Воедно Весна примајќи ја наградата упати апел јавно децата да не молчат за насилството: За ова цело време зборувам,на оваа тема постојано треба да се зборува…идејата да се создаваат проекти како што е Дајте музика е само еден чекор кој го правиме заедно со Тоа го разговараме со децата на часовите и пробите во актерската школа.

Маркетинг

Пред една недела разговарав со децата,немаше дете кое не раскажа за сопственото искуство и насилството меѓу врсниците.Немаат идеја како да се справат.Не кажуваат оти мислат дека се виновни кога биваат навредени од соучениците.Жртвата никогаш не е виновна!Затоа сум благодарна на проектот *Дајте музика * продукција Рифенштал,авторката и сценаристот на серијалот Цаци Паковска која верува во децата кои сакаат да го сменат овој свет, напиша Бејби на својот профил.

Актерката е мајка на Мина и Кирил, деца кои ги посвои и за кои вели дека се нејзина најголема љубов и центарот на светот.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button