Реклама
Наши ѕвезди

Конечно нова љубов во животот на Џамбазов – актерот ги воодушеви сите со она што го направи за неа

Откако се појави Ферхунде, животот на Џамбазов се промени за 360 степени

Реклама

Неодамна нашиот познат актер и шоумен сподели среќна вест со своите обожаватели и следбеници на Инстаграм.

Имено, откако во септември 2023 година почина неговата мачка Емче, во неговиот живот дојде нов домашен миленик.

Станува збор за кучката Ферхунде Граникова Џамбазова која Игор ја вдоми и сега речиси секојдневно ги воодушевува своите пријатели и следбеници со објави на својот Инстаграм профил.

Маркетинг

Љубов ли е ова или панаѓур, напиша Џамбазов под оваа своја објава

Популарниот актер кој наскоро полни 61 година сега сподели една снимка со која покажа како ужива со новата миленичка.

Маркетинг

Фото: Инстаграм/ Игор Џамбазов

Тие се шетаат низ преубава природа, додека Џамбазов и фрла топка по која Ферхунде трча и си игра со неа.

„Утринска гимнастика“, напиша тој под оваа своја објава.

Фото: Инстаграм/ Игор Џамбазов

Неколку дена претходно Џамбазов објави уште една неодолива снимка со Ферхунде, а сите ги насмеа и со следната објава.

Фото: Инстаграм/ Игор Џамбазов

Инаку, Ферхунде, пред да ја вдоми Џамбазов, живееше бурен ноќен живот на опасните дојрански улици, како што вели самиот актер, под една од првите фотографии со оваа убавица на неговиот Инстаграм.

Фото: Инстаграм/ Игор Џамбазов

Таа се појави во неговиот живот неколку месеци откако го напушти мачката Емче, со која Џамбазов долги години другаруваше.

Како изгледаше и оваа негова убавица, потсетете се во продолжение…

Фото: Инстаграм/ Игор Џамбазов

Фото: Инстаграм/ Игор Џамбазов

Фото: Инстаграм/ Игор Џамбазов

Фото: Инстаграм/ Игор Џамбазов

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button