Реклама
Стил

Кога оваа скопјанка се појави во музејот настана молк – погледнете како изгледаше и со што ги освои сите

Еве зошто денес сите зборуваат за фустанот што го носеше

Реклама

Агнеса Органџиева во поприлично провокативен фустан

Познатата инфлуенсерка беше на промоцијата што ја организираше еден познат бренд во Музејот на современа уметност во Скопје.

Органџиева се појави на овој гламурозен настан, но сите ги изненади со својот неверојатен стајлинг што го избра.

Маркетинг

Имено, оваа русокоса дама е позната по својот моден стил и дека често сака да експериментира со облека и обувки.

Маркетинг
Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Впрочем Агнеса тоа го покажа и сега кога за оваа пригода избра долг и необичен фустан со кои никого не остави рамнодушен.

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Во прашање е тесна, црна тоалета со долги ракави, но и со големи отвори во горниот дел кои „врескаат“ од с*ксапил.

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Таа со ова свое елегантно, но воедно и провокативно и ексцентрично издание веднаш ги привлече погледите на сите, но и предизвика најразлични мислења кај вљубеничките во модата.

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Сепак, повеќето се согласни дека ова издание на Агнеса е полн погодок, впрочем како и нејзиното издание од Виенскиот бал.

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

А како оваа дама изгледаше и тогаш, и зошто овие фотки се уште привлекуваат внимание, погледнете во продолжение…

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button