Реклама
Наши ѕвезди

Кога Анета го фати микрофонот, цела кафеана се стопи – пејачката направи хаос, гостите воодушевени

Кога таа ќе запее, моментите стануваат вечност

Реклама

Со Анета забавата е загарантирана

Емоциите што оваа наша позната фолк-пејачка ги носи со себе никогаш никого не оставаа рамнодушен.

Тоа дека Анета Љумаковска е една и единствена и дека знае како да ја пренесе љубовта што ја чувствува кон својата верна публика, пејачката покажа и сега, на еден од своите последни настапи.

Маркетинг

Но покрај нејзиниот беспрекорен гласи и тоа што гостите уживаа во секоја нејзина песна, Анета ги воодушеви сите и со своето елегантно издание. Имено, популарната пејачка за оваа пригода избра сиви панталони и „оверсајз“ бело сако, а целото издание го зачини со суптилна шминка и својата преубава фризура.

Извор: Инстграм/ Анета Љумаковска

Потсетуваме, Анета во последно време се почесто привлекува внимание и со своите модни изданија со кои се појавува во јавноста.

Маркетинг

Фото: Инстаграм/ Анета Љумаковска

Така беше и деновиве кога можевме да ја видиме во уште едно пролетно издание со карирани сиви панталони.

Фото: Инстаграм/ Анета Љумаковска

Но овој пат наместо бело, носеше сиво, карирано сако, а како изгледше и во ова свое издание, погледнете во продолжение…

Фото: Инстаграм/ Анета Љумаковска

Погледнете и како познатта пејачка го носи истото сако, но во комбинација со бели панталони.

Фото: Инстаграм/ Анета Љумаковска

Па, кое од овие изданија на Анета ви се допаѓа најмногу?

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button