Ковачевиќ се ожени со поранешната сопруга на Богдан Срејовиќ? Популарниот пејач прозборе за тајната венчавка!

Не ја трга насмевката од лицето

Фото: Инстаграм/ Саша Ковачевиќ

Саша Ковачевиќ ужива во врската со мисицата Зорана Тасовац, а сега и прозборе за нивниот однос.

Тој реши да открие некои работи кои досега беа непознати за јавноста, а со кои ги разнежи неговите верни фанови.

Имено, веќе подолго време се зборува дека пејачот тајно се венчал, па тој конечно реши и да открие дали има вистина во тоа.

Фото: Инстаграм/ Саша Ковачевиќ

Па така на прашањето дали ја запросил саканата и дали тие се венчале, познатиот пејач одговори како од пушка.

Фото: Инстаграм/ Саша Ковачевиќ

„Да, меѓувремено. Чекав да ме прашате за тоа“ одговори пејачот во еден здив, но стана нејасно дали се шегува или не.

Фото: Инстаграм/ Саша Ковачевиќ

Инаку, Зорана Тасовац му е поранешна сопруга на Богдан Срејпвиќ, новото момче на Цеца Ражнатовиќ.

Фото: Инстаграм/ Богдан Срејовиќ

Зорана од овој брак ја има ќерката Искра со која пејачот Саша Ковачевиќ е многу близок.

Фото: Инстаграм/ Саша Ковачевиќ

„Има многу слики и видеа, но јас не сум некој што многу открива за својот приватен живот. Искра е прекрасно дете, таа сега е на возраст кога е многу смешна, но јас повеќето од тоа не сакам да го објавам“, изјави порано пејачот за „Грандолајн“.

Што се однесува до неговата врска, тој вели:

„Љубовта е најважна, и доколку тие енергетски и емотивно се пронашле, тоа е најубавото нешто. Не сакам да зборувам за друг, не е важно дали е тоа Цеки во прашање или Богдан, туку било кој друг пар, па затоа досега и не се огласував“, вели искрено Ковачевиќ за Грандонлајн.

Фото: Инстаграм/ Саша Ковачевиќ

Богдана и Зорана се разделија пред пет години.

Фото: Инстаграм/ Саша Ковачевиќ

Нивниот брак траеше кратко, но тие и денес се гледаат и се согласуваат одлично.

Фото: Инстаграм/ Саша Ковачевиќ

Фото: Инстаграм/ Саша Ковачевиќ

Фото: Инстаграм/ Саша Ковачевиќ

Фото: Инстаграм/ Саша Ковачевиќ

Фото: Инстаграм/ Саша Ковачевиќ

Фото: Инстаграм/ Саша Ковачевиќ

Фото: Инстаграм/ Саша Ковачевиќ
(Visited 2.142 times, 1 visits today)