Клои Кардашијан ги разочара фановите: „Ова е најлошото издание што сме те виделе досега“

Сестрите Кардашијан-Џенер овој викенд се собраа на фестивалот Коачела каде сопругот на Ким Кардашијан, раперот Канје Вест, одржа голема прослава по повод Велигден.

Сестрите за оваа пригода се усогласија во едноставни, но тренди „слип“ фустани со кои тешко можете да погрешите, но очигледно и тоа не е проблем кога се Кардашијанките во прашање.

Имено, Клои Кардашијан сепак успеа да го направи и тоа бидејќи елегантниот фустан го носеше со робусни „Timberland“ кафеави чизми, поради што беше предмет за потсмев на социјалните мрежи.

 

 

„Клои Кардашијан нема ни грам стил“, „Кога се чувствувате лошо, само сетете се на Клои кога носеше Тимберланд чизми со сатенски фустан”, „Не можам да верувам дека Клои на Коачела носеше Тимберланд чизми, а камоли со овој фустан,” – ова се само се некои од модните критики на сметка на промашениот изглед на Клои.

 

Таа и покрај тоа што е добро позната по нејзината одлична комуникација со обожавателите на социјалните мрежи, овој пат ги игнорираше и му одговори само на еден твитераш кој го пофали нејзиниот изглед.

 

„Клои, изгледаше прекрасно во неделата. Се прашувам како некој може да биде толку убав”, пишуваше во коментарот што Кардашијанката го сподели преку својот профил на Твитер и му се заблагодари на убавите зборови.

Facebook Comments
(Visited 821 times, 1 visits today)