Кирк Даглас наполни 103 години – неговиот внук објави слики од прославата, тортата е вистински хит (фото)

Кирк Даглас наполни 103 години

Неговиот внук Камерон објави слики од прославата

„Среќен роденден… Ти си подарок на овој свет, светлост која води и моја инспирација. Те сакам“, напиша Камерон Даглас, синот на Мајкл Даглас и внукот на Кирк Даглас.

Поради неговиот роденден во неговата куќа беше одржана роденденска прослава. Дел од атмосферата на социјалните мрежи прикажа неговиот внук Камерон Даглас, кој објави неколку фотографии.

Фото: Принтскрин

Во центарот на вниманието е секако славеникот.

Имено, Камерон објави три фотографии. На првата тој позира со својот дедо и славеникот.

Камерон Даглас

На втората фотографија е тортата. На неа се наоѓаат мотиви од филмот Спартак со кој се прослави легендарниот актер.

Камерон Даглас

На тортата се наоѓа кацига како и гладијаторски меч, бидејќи Кирк во филмот го глумеше Спартак.

Камерон Даглас

На третата фотографија се наоѓаат сите членови на семејството – сопругата Ен, внукот Камерон, како и пријатели на семејството Даглас.

На фотографијата не се само Мајкл Даглас и неговата сопруга Кетрин Зита Џонс кои се наоѓаат на еден настан во Индија.

(Visited 3.503 times, 1 visits today)