Реклама
Наши ѕвезди

Кај нив се слави и Бајрам и Велигден – убавата пејачка од Скопје и нејзиниот сопруг на лукузна дестинација за празникот

Убавата пејачка од Скопје имаше луксузен дочек на Бајрам.

Реклама

Аделина и нејзиниот сопруг се вистински пример дека љубовта не познава граници.

Аделина Тахири е пејачка на албанска поп-музика, но доста е популарна и на македонската естрада.

ФОТО: Инстаграм / Аделина Тахири

Со пеење започнала да се занимава уште од најрана возраст, а денес може да се пофали со многу хитови зад себе, успешни настапи и концерти.

Маркетинг

Една е од најубавите жени на сцената, а и самата кажува дека посветува максимално внимание на физичкиот изглед.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Аделина Тахири

Поради нејзиниот егзотичен изглед таа е сон на многу мажи, но клучот од нејзиното срце го има само еден.

Во 2017 година Аделина се омажи за македонскиот адвокат Серјожа Марков, а истата година го добија и своето прво дете.

ФОТО: Инстаграм / Аделина Тахири

Ова е второ дете и втор брак за Серјожа. Тој од првиот брак има ќерка.

Љубовта меѓу Аделина и Серјожа е доказ дека љубовта не познава вера и националност.

ФОТО: Инстаграм / Аделина Тахири

Иако и самата таа мислела дека никој нема да ги прифати, сепак се случило спротивното.

Аделина и Серјожа изгледаат вљубено како првиот ден, а секој слободен момент го користат да го поминат со нивниот син Јон.

ФОТО: Инстаграм / Аделина Тахири

Во нивниот дом се слават и муслиманските и христијански празници.

За големиот муслимански празни Рамазан Бајрам сите тројца отпатуваат во Дубаи.

ФОТО: Инстаграм / Аделина Тахири

Аделина сподели фотографии од нивната прослава, на која беа модно усогласени, сите облечени во црно.

Пејачката носеше и впечатлив накит кој го надополни нејзиниот изглед.

ФОТО: Инстаграм / Аделина Тахири

ФОТО: Инстаграм / Аделина Тахири

ФОТО: Инстаграм / Аделина Тахири

ФОТО: Инстаграм / Аделина Тахири

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button