Каролина Гочева во најдоброто издание што сме ја виделе досега – БЕЗВРЕМЕНСКА убавина, горе блеска, а долу „грее“!

„Ти изгледа не старееш“

Фото: Инстаграм/ Каролина Гочева

Каролина Гочева не објавува толку често фотографии на социјалните мрежи, но кога ќе го направи тоа, сите се воодушевени и за нив со денови се зборува.

Всушност тоа беше така и овој пат кога нашата најпозната пејачка покажа како се опушта во костим за капење.

Таа со оваа фотографија ги запали социјалните мрежи, а фановите и порачаа дека изгледа прекрасно.

„Згодница, ама од најзгодните“, „Не засрами сите“, „Безвременска убавица“, „Ти згледа не старееш“ беа само некои од бројните ласкави коментари што прекрасната Каролина ги доби под фотографијата.

Фото: Инстаграм/ Каролина Гочева

Но покрај оваа фотографија на која го покажа своето paзгoлeно тело во најубавиот дел од денот, Каролина го воодушеви сите и со онаа на која покажа дека постои време и за забава и дека таа го користи на начин што го сака најмногу.

Имено, нема некој што не го забележи прекрасниот фустан што го избра пејачката со кој ги покажа своите долги, убави нозе, додека седеше покрај шанкот, уживајќи во друштво на својот партнер.

Впрочем тоа можеме да го видиме и од бројните коментари и тоа на познатите македонски дами.

Фото: Инстаграм/ Каролина Гочева

Еве што и напишаа тие, а сите многу добро знаеме дека секој комплимент од жена е нешто што не се заборава, нели?

Нашата најпозната манекенка Катарина Ивановска и напиша дека изгледа како вистинска дива, а истото и го порачаа и Весна Петрушевска, Миа Костова, стилистката Јована Зука, дизајнерка Јована Филиповиќ и многу-многу други. Погледнете како таа изгледаше во ова издание.

Фото: Инстаграм/ Каролина Гочева

Во продолжение погледнете уште неколку интересни модни комбинации од Инстаграмот на Каролина, но и неколку црни фустани што ги избраа нашите модни уредници инспирирани од ова прекрасно издание на нашата позната дива.

Фото: Инстаграм/ Каролина Гочева
Фото: Инстаграм/ Каролина Гочева
Фото: Инстаграм/ Каролина Гочева
Фото: Инстаграм/ Каролина Гочева
Фото: Инстаграм/ Каролина Гочева
Фото: Инстаграм/ Каролина Гочева

НАШИ ПРЕДЛОЗИ:

THE ROW
MUNTHE
TOVE
MARA HOFFMAN
CARAVANA
A.L.C.
CORTANA
ALAÏA
MARTIN MARTIN
BERNADETTE
MM6 MAISON MARGIELA
CAMI NYC
ROLAND MOURET
PRADA

Фото: Инстаграм, Нет-а-портер

(Visited 3.690 times, 1 visits today)