Карлеуша прва се огласи и ја поддржа Северина откако и беше одземено детето

Не можеше да го премолчи ова

Северина го изгуби спорот со нејзиниот поранешен сопруг Милан Поповиќ. Тој го доби старателството над нивниот син Александар, па Северина мораше да му го предаде и во иднина ќе плаќа месечна алиментација од 160 евра.

Оваа вест многумина шокираше, а се огласи и Јелена Карлеуша која целосно ја поддржа својата колешка во овие тешки моменти.

„Немам зборови! Кому да му го предаде детето? На ликот што не сакаше да го види во првите година дена?! Северина е прекрасна, пожртвувана мајка, а интерес на секое дете е да биде со својата мајка! Брука и срам. Северина сакам овој кошмар да заврши, најмногу заради невиното дете“, напиша таа на својот профил на социјалните мрежи.

Фото: Инстаграм

 

(Visited 263 times, 1 visits today)