Карлеуша откри голема тајна за времето кога беше во „Ѕвездите на Гранд“ – контроверзната дива ги изненади сите со нејзиното признание!

Изгледа како милион долари, а купува на распродажба?

Многумина беа изненадени кога популарната пејачка Јелена Карлеуша откри колку чинат некои од нејзините креации со кои што ја гледаме на телевизија.

Пејачката важи за една од најдобро облечените дами на естрадата во регионот, а познато е дека на фустани и високи потпетици троши баснословни цифри од кои на многумина може да им се заврти во глава.

Но и покрај тоа што во своите плакари има „парталчиња“ што вредат и по неколку илјади евра, таа неодамна откри дека често знае да купува и на распродажба и тоа парчиња кои се по цена од 300 и 500 денари.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

„Јас следам што се случува со светските дизајнери, новите колекции за сите годишни периоди. Модата е моето хоби, јас со тоа со пасија се занимавам. Имам дарба за тоа и имам среќа да имам добар вкус“ изјави таа и додаде:

„Јас во Гранд носев работи од буквално 250 и 500 денари, што сум ги купила на распродажба. Потоа ќе земам ножички, игла и конец, ќе прешијам, закачам, ќе ставам ремен, сандали и секогаш добивам најмногу лајкови за најевтините работи што ги носам“, изјави пејачката неодамна.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Во продолжение погледнете неколку фотографии како изгледа кога е средена, но и кога е без шминка и во опуштено издание во какво речиси никогаш не ја гледаме.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Фото: Инстаграм/ Ѕвездите на Гранд

А еве како изгледа и кога не е средена…

Фото: Принтскрин/ Папарацо лов

Фото: Принтскрин/ Папарацо лов

Фото: Принтскрин/ Папарацо лов
(Visited 1.793 times, 1 visits today)