Кардашијанките ја копираат Карлеуша а не е ни чудо кога пред 20 години изгледала вака

Познатата пејачка повеќе од две децении е на естрадата.

Таа од почетокот на кариерата досега има променето многу стилови, како во музиката, така и во облеката.

Денес важи за модна икона, а од нејзиниот стил се инспирираат многу познати дами, па дури и познатите сестри Ким Кардашијан и Кајли Џенер, за што пишуваа и познатите странски медиуми.

Фото: Принтскрин

Во медиумите често се тема и пластичните операции со кои балканската поп дивата наводно го променила својот физички изглед, за што се шпекулира доста досега, а не ретко се зборува и ја критикуваат и поради вишокот килограми.

Фото: Принтскрин

Но неодамна Карлеуша самата објави фотографија на Инстаграм како би направила споредба „некогаш и сега“.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Во прашање е фотографија од пред 20 и кусур години, односно од 1996 година, а она што прво ви паѓа во очи е дека нејзината фризура во 19996 и 2018 е речиси идентична, но и дека физички не се променила многу.

Погледнете уште неколку фотографии со ЈК.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша
Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша
Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша
Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша
Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша
Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша
Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

 

Facebook Comments
(Visited 7.795 times, 1 visits today)