Реклама
Наши ѕвезди

Калиопи ја покажа на Инстаграм својата мајка Марија – коментарот на Жељко Самарџиќ сите ги воодушеви

„Тоа е љубов, тоа се сака“

Реклама

Малкумина знаат како изгледа мајката на популарната пејачка

Популарната македонска пејачка Калиопи Букла (57) ги израдува своите фанови со фотографија на кја е со својата мајка.

Калиопи која често објавува фотографии на социјалните мрежи, овој пат реши да ги изненади сите и сподели една заедничка фотографија со својата мајка Марија за која секогаш со радост и гордост зборува.

Маркетинг

Фото: Инстаграм/ Калиопи Букле

Оваа фотографија од Калиопи и нејзината мајка го сруши Инстаграм, а пејачката под истата го напиша следниов коментар:

Маркетинг

„СРЕЌЕН СВЕТСКИ ДЕН НА МАЈКИТЕ!

И на оваа моја мајкичка мила! Не постои поголема љубов од мајчинската….“ напиша Калиопи, а свој коментар остави и нејзиниот колега, познатиот пејач Жељко Самарџиќ.

Фото: Инстаграм/ Калиопи Букле

„Тоа е љубов, тоа се сака“, напиша тој.

Фото: Инстаграм/ Калиопи Букле

Потсетуваме, Калиопи неодамна во емисијата Еден на еден, раскажа искрена приказна за својата мајка со која е многу поврзана.

Фото: Инстаграм/ Калиопи Букле

Имено, пејачката е нејзиното најмало дете, по сестрата и братот, а нејзината мајка ја родила кога имала само 17 години.

– Оваа жена на 21 година нѐ имала сите тројца. На 17 е Корнелија, на 18 Томче. Кралица. Притоа, успешна во својата работа, од 17 години работеше како наставник по ликовно, низ нејзини раце поминаа многу генерации. На неа сум добар психолог, педагог, пет години работев во Швајцарија како наставник по музика, и од неа го имам, она што е најтипично, а тоа е отвореноста. Јас сум секогаш: ‘Што на ум, тоа на друм“, му раскажа тогаш Калиопи на Жаре.

Фото: Инстаграм/ Калиопи Букле

Повеќе фотографии од Калиопи и нејзината мајка во продолжение…

Фото: Инстаграм/ Калиопи Букле

Фото: Инстаграм/ Калиопи Букле

Фото: Инстаграм/ Калиопи Букле

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button