Реклама
Наши ѕвезди

Како ПРИНЦЕЗА: Зуица Лазова како излезена од бајка – погледнете каква се појави на снимање

Македонската фолк-дива изгледа подобро од било кога и доби само комплименти за изгледот.

Реклама

Зуица изгледаше како принцеза на својот настап, а на фотографиите кои ги сподели на Инстаграм доби голем број на лајкови.

Наум Петрески и Зуица Лазова се едни од најдобрите вокали на македонската музичка сцена, а важат и за еден од најскладните парови.

ФОТО: Фејсбук / Зуица Лазова

Зуица е препознатлива по своето држење и по својот отмен начин со кој што се претстаува, а се разбира и по бракот со познатиот пејач на фулк-музика Наум Петрески. Таа и Наум се секогаш под лупа на јавноста, која е љубопитна во секое време да дознае нешто повеќе за нив двајца.

Долги години опстојуваат на сцената, а тоа се должи на безвременските хитови кои ги имаат.

Маркетинг

Вистинска чест и задоволство е да се слушаат овие пејачи во живо.

Плод на нивната љубов се синот Стефан и ќерката Македонка. Од првиот брак, Наум ги има ќерките Сања и Анастасија.

Маркетинг
ФОТО: Фејсбук / Зуица Лазова

Зуица работи и како професорка по хармоника во музичкото училиште во Скопје, а долго време беше и водителка на емисијата „Зајди, зајди” која стекна огромна популарност и во која се третираше македонската традиционална музика.

Секогаш е средена од глава до пети и таа е вистински пример како треба да изгледа една дама.

ФОТО: Фејсбук / Зуица Лазова

На својот настап на Прилеп фест таа изгледаше како принцеза од бајките.

Згодна и подмладена мора да се признае дека изгледа подобро од било кога.

Погледнете и уверете се:

ФОТО: Фејсбук / Зуица Лазова

ФОТО: Фејсбук / Зуица Лазова

ФОТО: Фејсбук / Зуица Лазова

ФОТО: Фејсбук / Зуица Лазова

ФОТО: Фејсбук / Зуица Лазова

ФОТО: Фејсбук / Зуица Лазова

ФОТО: Фејсбук / Зуица Лазова

ФОТО: Фејсбук / Зуица Лазова

ФОТО: Фејсбук / Зуица Лазова

ФОТО: Фејсбук / Зуица Лазова

ФОТО: Фејсбук / Зуица Лазова

ФОТО: Фејсбук / Зуица Лазова

ФОТО: Фејсбук / Зуица Лазова

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button