Реклама
Кафе муабет

Како да се близначки: Оваа убавица е сестра на Тања Савиќ!

Тања е многу поврзана со сестра си...

Реклама

Тања Савиќ откако се појави на естрадата, ја носи титулата една од најубавите пејачки, а очигледно убавината е во гените на нејзиното семејство.

фото инстаграм/Тања Савиќ

Иако сестрата на пејачката,  Биља избра живот подалеку од камерите и сцената, никој не може да остане рамнодушен на нејзината убавина.

фото инстаграм/Тања Савиќ

Секој кој не знае, судејќи по фотографиите, би помислил дека Тања и Биља се близначки бидејќи изгледаат неверојатно слично, а самата пејачка во неколку наврати признала дека често ги мешаат.

Маркетинг
фото инстаграм/Тања Савиќ

Како што пренесуваат српските медиуми, Биља од неодамна живее во родното Смедерево со Тања и нејзините наследници.

фото инстаграм/Тања Савиќ

И во деловниот и во приватниот живот Биља е голема поддршка на пејачката а Тања не испушта прилика да и се заблагодари поради тоа што е нејзина потпора и што и помогна во најтешките моменти.

Маркетинг
фото инстаграм/Тања Савиќ

Да потсетиме, Тања Савиќ неодамна помина низ многу тежок период кога нејзиниот поранешен сопруг ги однесе децата во Австралија, а токму во најтешките моменти Биља не се одвојуваше од неа, потсетува Телеграф.

фото инстаграм/Тања Савиќ

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button