Реклама
Стил

Каква промена на најзгодната мама од Македонија – провоктивно изгледа како никогаш досега

Пејачката позираше пред камерата и ги покажа промените со кои никого не остави рамнодушен

Реклама

Ги изненади сите со трансформацијата

Тетовската убавица, Кристина Димитриевска, ги воодушеви сите со новата фризура со која што позираше на Инстаграм.

Таа реши да направи мала промена, а ова нејзино издание дефинитивно предизвика големо внимание во јавноста.

Маркетинг

Иако се уште не е познато дали Кристина оваа промена ја направи за потребите на снимање на некој проект или спот, дефинитивно сите беа изненадени од нејзините нови снимки на Инстаграм.

Маркетинг
Фото: Инстаграм/ Кристина Димитри

Таа ја здржа својата боја, само малку ја потемни нијансата и ја скрати, па доби совршена фризура во која изгледа како холивудските диви.

Фото: Инстаграм/ Кристина Димитри

Но тоа не беше сé…

Имено, Кристина гордо позираше пред камерите, а многумина беа изненадени заради уште еден детаљ што исто така не можеше да помине незабележано од стран на фановите.

Фото: Инстаграм/ Кристина Димитри

Покрај фризурата и преубавата шминка со која ги истакна цртите на лицето, оваа млада дама ги распамети сите и со стајлингот.

Фото: Инстаграм/ Кристина Димитри

Кристина позираше во досега никогаш поотворен фустан кој како да беше само за неа сошиен и со кој го истакна своето тело.

Таа ја донесе својата линија до совршенство, а со креацијата што ја носеше покажа дека нема ни грам вишок.

Фото: Инстаграм/ Кристина Димитри

И бидејќи фустанот беше со голем отвор во пределот на стомакот, повеќе од јасно е дека Кристина редовно вежба и внимава на својот изглед.

Како Кристина изгледаше во ова издание, погледнете во продолжение…

Фото: Инстаграм/ Кристина Димитри

Фото: Инстаграм/ Кристина Димитри

Фото: Инстаграм/ Кристина Димитри

Фото: Инстаграм/ Кристина Димитри

Фото: Инстаграм/ Кристина Димитри

Фото: Инстаграм/ Кристина Димитри

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button