Реклама
Наши ѕвезди

И покрај заканите за бојкот, Гавазова си „одлета“ за Австралија – еве кој и прави друштво во авионот

Ечи Македонско девојче, екипата никогаш повесела

Реклама

Пејачката објави дека започнува австралиската турнеја

По големиот успех на нејзините последни два спота за новите песни „Далавера“ и „Тикток“ како и бројните настапи во Македонија, македонската фолк-пејачка Сузана Гавазова заедно со момците од група „Молика“, како и шармантниот хармоникаш Мишел Трајковски и саксофонистот Мајкл Карадаковски ја започнаа нивната заедничка турнеја во Австралија.

И бидејќи за сите овие наши генијални музичари постои голем интерес како кај нас, така и во дијаспората, организаторите ги поканија овој април да одржат турнеја во бројни градови на овој далечен континент каде живеат голем број Македонци.

Маркетинг

И како што самата пејачка претходно најави на Инстаграм, со каубојски шешир на главата и облечена во бело од глава до пети, турнејата ја започнуваат овој викенд, во градовите Сиднеј и Волонгонг, а потоа продолжуваат во Мелбурн.

Маркетинг
Инстаграм/ Сузана Гавазова

Потсетуваме, и претходната турнеја на Сузана Гавазова пред нашите иселеници во Австралија помина феноменално, така што познатата фолк-пејачка и овој пат не криеше, уште од самиот почеток, колку е возбудена заради целиот проект.

Инстаграм/ Сузана Гавазова

Таа сега на социјалните мрежи сподели и неколку објави од аеродромот и авионот со кој патува заедно со екипата, а го означи и сопругот кој секогаш ја следи и поддржува на нејзините настапи.

Гавазова на аеродромот дури ја испеа и песната македонско девојче, а како сето тоа изгледаше, погледнете во продолжение…

Инстаграм/ Сузана Гавазова

Инаку, Гавазова во своето последно обраќање на Инстаграм им упати порака и на оние што сакаа да ги бојкотираат нејзините настапи.

Инстаграм/ Сузана Гавазова

Имено, таа во ова свое видео откри дека целта на оваа нејзина турнеја е да им докаже на некои луѓе што цело време се обидуваат да и нанесат големо зло и неправда, зборувајќи за неа невистини и ширејќи муабети дека нема шанси некогаш повторно да настапува во Австралија, дека сепак ќе ја одржи својата турнеја.

Инстаграм/ Сузана Гавазова

Како што самата вели, таа со голема желба ќе дојде да се дружи со своите фанови и во оваа намера не постои сила што ќе ја сопре.

Повеќе за ова прочитајте тука...

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button