TV

Истанбулската невеста прв пат го покажа ГОЛЕМИОТ ТРУДНИЧКИ СТОМАК, еве како ужива во бременоста

Асли Енвер го прекрши правилото

Асли Енвер (38) која важи за една од најбараните и најпознатите турски актерки се омажи за бизнисменот Беркин Гокбудак во ноември минатата година, а набргу потоа откри и дека е бремена.

Таа сега влегува во последните месеци од бременоста, а неодамна прв пат покажа како изгледа со трудничкиот стомак.

Имено, Асли која ги израдува фановите со веста дека ќе се мажи, потоа дополнително ги изненади кога откри дека е во блажена состојба. Но Асли оттогаш вешто го криеше стомакот, а сега прв пат го покажа на својата специјална роденденска објава на Инстаграм.

Фото: Принтскрин

Нејзините фотографии веднаш предизвикаа лавина од коментари и лајкови, и сите се согласни дека изгледа прекрасно.

Фото: Принтскрин

Таа влегува во последните месеци од бременоста, а како што самата откри во една пригода, планира да се породи во Турција.

Фото: Инстаграм/ Асли Енвер

Инаку, Асли пред да си ја пронајде среќата во бракот со бизнисменот Беркин Гокбудак имаше бројни љубовни неуспеси.

Таа денес има 38 години и важи за една од најбараните и најплатените актерки во Турција од помладата генерација, а публиката во Македонија ја запозна благодарение на серијата „Истанбулската невеста“.

Фото: Инстаграм/ Асли Енвер

Талентот кон уметностите го покажувала уште од најмали нозе, а најголема поддршка имала од својата мајка. Порасната е во Лондон, каде што живеела до 12 годишна возраст, а потоа се селат во Турција каде ќе ѝ биде потребно време да го научи турскиот јазик. Но и покрај предизвиците со кои што се соочувала, таа веќе на 19 глуми во сериозни телевизиски проекти.

Фото: Принтскрин

Се има појавено во бројни серии и филмови и денес важи за една од најдобрите актерки од помладата генерација во Турција.

Фото: Инстаграм/ Асли Енвер

Но за разлика од кариерата како актерка каде што редеше само успеси, на љубовен план не и одеше толку добро во животот.

Таа веќе има еден брак зад себе – со Биркан Сокулу. Нивниот брак заврши по три години бурен заеднички живот.

Фото: Принтскрин

Потоа беше свршена за музичарот Мурат Буз, но и оваа врска не траеше долго, а конечно решија да се разделат во 2018 година.

Фото: Инстаграм/ Асли Енвер

Но по бројните љубовни бродоломи, актерката конечно ја пронајде својата среќа и сега ужива во брачниот живот и бременоста.

Фото: Инстаграм/ Асли Енвер

Асли и Беркин застанаа на лудиот камен на 12 ноември минатата година, а на венчавката беа присутни само најблиските пријатели и семејствата.

Фото: Инстаграм/ Асли Енвер

Како познатата актерка изгледаше како невеста, но и со трудничкиот стомак во преден план, погледнете во продолжение…

Фото: Инстаграм/ Асли Енвер

Фото: Инстаграм/ Асли Енвер

Фото: Инстаграм/ Асли Енвер

Фото: Инстаграм/ Асли Енвер

Фото: Инстаграм/ Асли Енвер

Погледнете ги и останатите фотографии:

Фото: Инстаграм/ Асли Енвер

Фото: Инстаграм/ Асли Енвер

Фото: Инстаграм/ Асли Енвер

Фото: Инстаграм/ Асли Енвер

Фото: Инстаграм/ Асли Енвер

Маркетинг

Поврзано

Back to top button