Исплови стара фотографија од мајката на Славица Арсова од Сител – ПОГЛЕДНЕТЕ колку си личат, ќе се изненадите!

Eве како изгледа и со што се занимава денес Розета Арсова

Фото: Принтскрин

Оваа дама важи за професионалец и лик кој не се заборава и покрај тоа што се поретко ја гледаме на малите екрани.

Вистински професионалец со одлична дикција, глас и став, Розета Арсова со години ја гледавме на малите екрани, а денес е уредник на редакцијата за деца и млади во образовната програма на МРТ.

Со години водеше култни емисии и дневникот на МРТВ, а денеска изгледа поубава од кога било и евидентно е дека за неа годините се само бројка.

Розета важи за водителка од која многу генерации учеа, а се чини дека најдобар „ученик“ била нејзината ќерка Славица Арсова која е уредник на информативната програма на Сител и водителка на Дневникот.

ФОТО: Розета Арсова/ Фејсбук

Розета Арсова е лик кој не се заборава.

Славица честопати може да ја видиме и во некое интервју, а професионализмот, ставот и секако убавината е очигледно наследена од мама Розета.

Препознатливото лице, но и фризура на Розета со годините останаа непроменети, па се чини како да не старее воопшто.

ФОТО: Розета Арсова/ Фејсбук
ФОТО: Розета Арсова/ Фејсбук

За оние кои не знаат, Розета има две прекрасни и преубави ќерки, Славица и Бисера, а од приложеното се гледа дека сите три дами се која од која поубави.

Цаци со својата наследничка

Освен што е посветена мајка, Розета е и баба на преслатката ќерка на Славица и Александар, која иако не ја покажуваат во јавност со сигурност е гордост на баба Розета.

ФОТО: Розета Арсова/ Фејсбук

Иако и Цаци ретко зборува за својот приватен живот, во едно интервју за „Слободен печат“ таа одговарајќи на прашање за што би ги потрошила последните пари таа вели:

– Последните пари би ги потрошила на нова чантичка со детска апликација, за ќерка ми, рече Цаци.

ФОТО: Славица Арсова/ Фејсбук

Гледајќи ги објавите на социјалните мрежи нема да биде тешко да сфатите дека овие две дами имаат црврста врска мајка-ќерка, а токму Розета е најголема поддршка на Цаци и секогаш ги споделува ангажманите и интервјуата кои Цаци ги има на Сител.

ФОТО: Розета Арсова/ Фејсбук
ФОТО: Розета Арсова/ Фејсбук

Очигледно е дека двете дами се горди една на друга, со оглед на постигнатото во нивната кариера, но се чини и дека си пружаат неверојатаа поддршка!

ФОТО: Славица Арсова/ Фејсбук
ФОТО: Славица Арсова/ Фејсбук

 

ФОТО: Славица Арсова/ Фејсбук

ФОТО: Славица Арсова/ Фејсбук

Фото: Принтскрин

ФОТО: Славица Арсова/ Фејсбук

ФОТО: Славица Арсова/ Фејсбук

ФОТО: Славица Арсова/ Фејсбук

Фото: Принтскрин

Фото: Принтскрин

(Visited 4.650 times, 17 visits today)