Испловија фотографии од почетокот на кариерата на Лидија Вукичевиќ

Реши да се потсети на добрите стари времиња

Познатата српска актерка Лидија Вукичевиќ врвот на својата кариера го достигна во 90-тите кога се прослави со улогата во култната серија „Подобар живот“ која беше една од најгледаните југословенски серии и во Македонија. Бидејќи во тоа време беше една од најпопуларните актерки, таа ги красеше насловните страници на бројни магазини, беше заштитно лице на одредени брендови и снимаше реклами.

ADVERTISEMENT

Лидија неодамна се потсети на својот почеток во кариерата, па на Инстаграм сподели неколку фотографии од ова време.

Вукичевиќ на фотографиите што ги објави на својот профил на Инстаграм рекламира еден зачин додека спрема ручек, па погледнете ја во улога на домаќинка.

Facebook Comments
(Visited 151 times, 1 visits today)
Loading...