Огласи
Огласи 2
Наши ѕвезди

Исплива шок фотографија од почетокот на кариерата на Каролина – ПОГЛЕДНЕТЕ како пејачката изгледала тогаш (фото)

Огласи 3

Оваа жена не старее, за неа времето буквално запрело. И ден денес изгледа исто како на почетокот на својата кариера.

ФОТО: Инстаграм / Каролина Гочева

Нашата поп-дива, Каролина Гочева со музика почна да се занимава уште додека беше дете, а денес може да се пофали со успешна кариера, многу безвременски хитови и полни сали на своите концерти.

Таа 2 пати ја претставуваше Македонија на Изборот за песна на Евровизија. Во 2002 година во Талин, Естонија, настапи со песната „Од нас зависи“ и се пласираше на 19 место. Во 2007 година во Хелсинки, Финска, настапи со песната „Мојот свет“, пласирајќи се како 9-та во полуфиналето, а како 14-та во финалето.

ФОТО: Инстаграм / Каролина Гочева

Уште од многу мала сакала да стане пејачка, па на 10-годишна возраст го имала првиот настап на детскиот фестивал „Си-До“ во Битола.

Со песната „Мамо пушти ме“ која ја изедува на Макфест започнуа нејзината ериозна кариера и оттогаш, па наваму Каролина реди само хитови.

ФОТО: Инстаграм / Каролина Гочева

Гочева потекнува од семејство на доктори и ништо не асоцирало на тоа дека ќе имаат музичар во семејството.

Нејзините најблиски се занимаваат со медицина, а таа сепак се одлучи за друга професија, во која и тоа како е успешна.

ФОТО: Инстаграм / Каролина Гочева

Она што се знае е дека семејството Гочеви во Битола се познати медицинари, а сестрата на пејачката, Александра за разлика од Каролина работи како анеcтезиолог во битолската клиника.

ФОТО: Инстаграм / Каролина Гочева

Во 2016 година Каролина заплови и во брачните води со уметникот Михаил Корубин.

Михаил и Каролина дефинитивно знат како да уживаат во љубовта, но и животот.

ФОТО: Инстаграм / Каролина Гочева

Имено, на социјалните мрежи и двајцата не ретко објавуваат фотографии од нивните заеднички моменти.

Посебно кога патуваат на некои егзотични дестинации каде можат максимално да уживаат во својата љубов.

Пејачката на својот Инстаграм профил сподели фотографија од својот настап на Скопје фест 1998 година. Како што напиша во описот тогаш имала само 17 години.

ФОТО: Инстаграм / Каролина Гочева

Мора да се признае дека Каролина многу малку се има изменето од почетокот на кариерата, па досега.

За неа времето како да стои. Единствена промена има во нејзината фризура.

Погледнете и проценете:

ФОТО: Инстаграм / Каролина Гочева

ФОТО: Инстаграм / Каролина Гочева

ФОТО: Инстаграм / Каролина Гочева

ФОТО: Инстаграм / Каролина Гочева

ФОТО: Инстаграм / Каролина Гочева

ФОТО: Инстаграм / Каролина Гочева

ФОТО: Инстаграм / Каролина Гочева

ФОТО: Инстаграм / Каролина Гочева

ФОТО: Инстаграм / Каролина Гочева

ФОТО: Инстаграм / Каролина Гочева

ФОТО: Инстаграм / Каролина Гочева

ФОТО: Инстаграм / Каролина Гочева

ФОТО: Инстаграм / Каролина Гочева

ФОТО: Инстаграм / Каролина Гочева

 

Маркетинг

Поврзано

Back to top button