Исплива фотографија на која Марија Шерифовиќ е со долга коса – ПОГЛЕДНЕТЕ, многумина никогаш НЕ би ја препознале!

Многумина не ја препознаа

Фото: Инстаграм/ Марија Шерифовиќ

Марија Шерифовиќ е една од најдобрите вокали на целиот Балкан и пејачка која има специфичен, посебен стил.

Но овој пат на Твитер се појави една фотографија од нејзиното детство на која што малкумина ја препознаа.

Шерифовиќ на фотографијата има три години и позира во шорц и маичка, со долга коса во плетенка.

Фото: Инстаграм/ Марија Шерифовиќ

Истата фотографија пред неколку години ја сподели и самата Марија со многу интересен опис под неа.

Еве што напиша таа тогаш:

Фото: Инстаграм/ Марија Шерифовиќ

„Реално не сум се променила воопшто. Исто седам, исто ме нервира кога некој ќе ме слика, исто го сакам само дрвото од јапонска цреша, исто сум тврдоглава, исто омилени ми се шорц, маица и патики. Хмммм можеби некои работи можев да ги направам поинаку, можеби некои луѓе можев да ги избегнам, мооожеби можеше малку помудро во некои моменти, можеби можев да бидат малку помалку ѓубре кон некои луѓе, можеби можев да бидам малку поголемо ѓубре кон некои други, мооожеби. Но, кога ќе соберам и одземам задоволна сум во каква персона пораснав и секако вежбам секој ден да бидам уште подобро. Мини јас“ напиша Марија.

Фото: Инстаграм/ Марија Шерифовиќ

Инаку, Марија досега многу ретко сме имале прилика да ја видиме во здолништа и фустани.

Но таа во една емисија, која се емитуваше пред повеќе од десети години, се појави со подолга коса и со екстремно високи потпетици во какви речиси никогаш ја немаме видено досега. Таа ја испеа песната „My All“ од Мараја Кери и звучеше одлично, впрочем како и секогаш, а како Марија изгледаше тогаш погледнете во продолжение.

Фото: Принтскрин

Погледнете ги и останатите фотографии…

Фото: Инстаграм/ Марија Шерифовиќ

Фото: Инстаграм/ Марија Шерифовиќ

Фото: Инстаграм/ Марија Шерифовиќ

Фото: Инстаграм/ Марија Шерифовиќ

Фото: Инстаграм/ Марија Шерифовиќ

Фото: Инстаграм/ Марија Шерифовиќ

Фото: Инстаграм/ Марија Шерифовиќ

Фото: Инстаграм/ Марија Шерифовиќ

Фото: Инстаграм/ Марија Шерифовиќ

Фото: Инстаграм/ Марија Шерифовиќ

Фото: Инстаграм/ Марија Шерифовиќ

Фото: Инстаграм/ Марија Шерифовиќ

Фото: Инстаграм/ Марија Шерифовиќ

Фото: Инстаграм/ Марија Шерифовиќ

Фото: Инстаграм/ Марија Шерифовиќ
(Visited 21 times, 2 visits today)