Реклама
Наши ѕвезди

Исплива старо видео од Сузана Гавазова, нема да ја препознаете – ќе се изненадите и од овие фотки

Еве како изгледала пред 20 и кусур години

Реклама

Сузана Гавазова уште од самото појавување на јавната сцена привлекува внимание како со својот глас, така и со имиџот

Таа многупати досега покажала дека нема проблем да експериментира како со својот стил, така и со фризурите, а понекогаш нејзините потези навистина знаеле да бидат и поприлично радикални.

Па така денес малкумина се сеќаваат дека Гавазова некогаш била и русокоса, а сега исплива и едно старо видео на кое со пократка фризура.

Маркетинг

Имено, на социјалните мрежи се уште се вртат нејзините провокативни изданија на кои е со многу посветла нијанса на коса, а пејачката на својот Инстаграм сподели и едно видео на кое е црнка, но кое исто така е од нејзината младост и на кое изгледа поприлично с*кси.

Маркетинг
Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Станува збир за стара снимка на која таа ја пее песната Стар ерген во која таа носи тесен фустан со животински дезен.

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Потсетуваме, Гавазова е родена на 21 декември 1979 година и потекнува од струмичкото село Сушица.

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Таа кариерата ја започнува со групата Пицикато и првиот професионален настап го има на Фолк фест Валандово во 1998 година.

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Гавазова и во следните неколку години продолжува да соработува со оваа група со која на почетокот од својата кариера ќе издаде два албуми за издавачката куќа Сенатор Битола.

Фото: Фејсбук/ Сузана Гавазова

Нејзиниот прв соло-настап се случува пред точно дваесет години, односно во 2004 година, повторно на валандовската сцена.

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Гавазова во текот на својата кариера има настапувано со различни бендови, а моментално заедно со Молика е на турнеја во Австралија.

Фото: Инстаграм/ Мишел Трајковски

Како  изгледаше Гавазова на почетокот од својата кариера, додека настапуваше со Пицикато, погледнете во продолжение…

Принтскрин/ Јутјуб

Принтскрин/ Јутјуб

Принтскрин/ Јутјуб

Принтскрин/ Јутјуб

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button