Реклама
Наши ѕвезди

Исплива стара фотографија од свадбата на Лила – ќе се изненадите и од нејзините голи изданија (фото)

Водителката тогаш позираше како од „мајка родена“

Реклама

Позната е и по своите провокативни изданија

Водителката Лила Филиповска веќе со децении привлекува внимание со своите смели модни комбинации.

Таа е една од нашите најпознати телевизиски лица, а нејзиниот квиз „Сé или нешто“ важи за една од најгледаните емисии кај нас.

Маркетинг

Но покрај својот ангажман како водителка, со појавата на социјалните мрежи Лила стана и една од најпознатите инфлуенсерки.

Маркетинг
Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Таа само на Инстаграм има преку 200.000 следбеници, а нејзините објави секогаш предизвикуваат големо внимание.

Но фотографиите на кои што таа позира и пред да се појави оваа социјална мрежа го предизвикуваа вниманието на јавноста.

Фото: Принтскрин/ Јутјуб

Лила таква беше и во нејзините спотови, кога на почетокот од кариерата заплови и во музичките води, објавувајќи неколку песни.

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Таа и денес, на 52 години привлекува внимание речиси на потполно истиот начин, а доказ за тоа се и следниве две фотографии.

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Првата од нив е од пред дваесет и кусур години, а втората е направена неодамна, во нејзината шеста деценија од животот.

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Неодамна на социјалните мрежи исплива и фотографија од нејзината свадба, кога водителката по втор пат заплови во брачните води, овој пат со вокалистот на бендот „Арија“, Орце Димитровски.

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Тие тогаш на вечна љубов се заколнаа во црквата Свети Пантелејмон на Водно, но за жал, нивниот брак не траеше долго.

Тие по осум месеци се разведоа, а убавата водителката на свадбата носеше преубава креација од Сека Радончиќ.

Како изгледаше Лила тогаш, но и во едно издание во кое позира како од мајка родена, во пенлива када, а кое се уште стои на нејзиниот профил на социјалните мрежи, погледнете во продолжение…

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Инаку, Лила во една пригода отворено зборуваше за тоа дека никогаш не би се согласила да се слика гола за некое списание, освен можеби за некоја фантастична сума која би променила нешто во нејзиниот живот. Како што самата откри тогаш, таа во потполно голото женско тело не гледа ништо еротично и секси, и според неа, секој што ќе го направи тоа, дури тогаш повеќе на никој нема да му биде интересен.

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Најверојатно и затоа секогаш кога ќе посака да ги почести мажите меѓу своите бројни обожаватели, водителката сепак ќе ги покрие своите интимни делови, а нејзините објави повторно ќе предизвикаат вистинска бура и лавина од коментари.

Како Лила го прави тоа, погледнете во продолжение…

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button